MMA PLNajnowszeRIZIN FFWalka Mayweathera w RIZIN z transmisją w Polsce. Kleber Koike w październiku zawalczy o pas

Walka Mayweathera w RIZIN z transmisją w Polsce. Kleber Koike w październiku zawalczy o pas

RIZIN po raz pierwszy w historii z transmisją w Polsce! W niedzielę 25 września Canal+Sport wyemituje galę Super RIZIN, której główną atrakcją będzie pojedynek Floyda Mayweathera jr z Mikuru Asakurą. Miesiąc później na RIZIN.39 były mistrz KSW Kleber Koike Erbst będzie rywalizował o pas kategorii piórkowej.

RIZIN PO RAZ PIERWSZY W POLSKIEJ TELEWIZJI

Relację z Super RIZIN z Saitamy przeprowadzi Canal+Sport. Transmisja zaczyna się o godzinie 5:00 polskiego czasu i obejmie 4 pojedynki. Poza Mayweatherem i Asakurą zobaczymy również diament japońskiego muay thai Yoshinariego Nadakę z fajterem lethwei Bandasakiem, oraz syna legendarnego piłkarza Kazu Miury, Koty z mającym doświadczenie w boksie zawodowym Bunchuaiem.

Ostatnią dodaną walką jest konfrontacja bardzo popularnego kickboksera, byłego pretendenta do pasa K-1 Kojiego Tanaki z… ochroniarzem Floyda Mayweathera, który zdążył zaistnieć na konferencji prasowej na Hawajach kilka tygodni temu. Ray “Jizzy” Sadeghi prawdopodobnie, podobnie jak Mayweather, wystąpi na zasadach bokserskich. Oba starcia będą w kategorii open, bez limitu wagowego.

Wobec transmisji z Super RIZIN pozostaje jeszcze pytanie, co z drugą częścią eventu, a więc RIZIN.38, zdecydowanie bardziej nastawioną na sport. Startuje ona godzinę po Super RIZIN, a obie części przedzieli “halftime show”. Na razie nie wiadomo nic odnośnie PPV poza granicami Japonii. Na ostatniej konferencji poświęconej gali doszły pary półfinałowe GP kobiet do 49 kg. Była mistrzyni RIZIN i Invicty Ayaka Hamasaki (24-5) zmierzy się z Si Woo Park (8-4). Urzędująca mistrzyni Seika Izawa (7-0) natomiast podejmie Anastasiję Swietkowską (2-1), która zastąpiła kontuzjowaną Renę Kubotę, z którą przegrała w ćwierćfinale. Głównymi pojedynkami, poza turniejem, będzie starcie Hiromasy Ogikubo z Soo Chul Kimem i powrót Kyojiego Horiguchiego do RIZIN. Były mistrz RIZIN i Bellatora skrzyżuje rekawice z Yuto “Kintaro” Hokamurą.

INFORMACJE O GALI SUPER RIZIN/RIZIN.38

BYŁY MISTRZ KSW POWALCZY O PAS W PAŹDZIERNIKU

Na kolejnej konferencji ogłoszona została gala RIZIN.39, która odbędzie się w Fukuoce 23 października. To powrót do tego nadmorskiego miasta po czterech latach. Main eventem będzie starcie o pas w wadze piórkowej, w którym Kleber Koike Erbst (30-5-1) będzie chciał dołożyć kolejne mistrzostwo w swojej karierze. Rywalem będzie mistrz RIZIN i DEEP Juntaro Ushiku (22-8-1). Ushiku zaistniał w organizacji zupełnie niespodziewanie w 2021, pokonując ówczesnego mistrza Yutakę Saito, a następnie broniąc tytułu w rewanżu. Kleber trafił do RIZIN w 2020 roku, wszystkie walki wygrywając przed czasem, w tym nad Mikuru Asakurą na RIZIN.28 w Tokyo Dome. Wcześniej natomiast był m.in. mistrzem KSW i brał udział w Road to ONE.

Były mistrz DEEP, świetny zapaśnik, Koji Takeda (14-3) podejmie kolejnego zawodnika z zagranicy. Podopieczny Kazuyukiego Miyaty po porażce ze Spike’em Carlyle’em i pokonaniu Johnny’ego Case’a tym razem zmierzy się z hawajskim journeymanem Zachem Zayne’em (15-13). Amerykanin to efekt niedawnych tryoutów RIZIN, w wyniku których podpisano kontrakty z wieloma zawodnikami, głównie z myślą o przyszłych eventach na terenie wysp.

Były zawodnik UFC, Motonobu Tezuka (34-14-6) wraca do RIZIN po marcowej porażce z Alanem Yamanihą na RIZIN.34. Jego przeciwnik to Mehman Mamedov (5-5), kolejny Azer w organizacji. To zawodnik, który jest kolegą klubowym Tofiqa Musaeva i Vugara Karamova. Ostatnie 4 walki toczył w mołdawskim Eagles (przemianowanym niedawno na FEA Championship), gdzie zdobył pas mistrzowski kategorii muszej.

Wspomniany już Vugar Karamov (17-4) po dwóch wygranych w RIZIN w tym roku tym razem podejmie byłego fajtera ONE Yoshikiego Nakaharę (16-5), który na lipcowym RIZIN.37 udanie zadebiutował w organizacji, pokonując Tatsuyę Sekiego.

Mistrz tymczasowy kategorii półśredniej DEEP, były zawodnik UFC i ONE, Daichi Abe (11-5) powalczy z lokalnym bohaterem Yukinarim Tamurą (16-13-9). “Hibiki” ostatnio walczył głównie albo na lokalnych galach Shooto, albo w grapplerskim Quintecie.

INFORMACJE O GALI RIZIN.39

Do końca roku organizatorzy przewidują 4 gale, w tym dwie w listopadzie. Do tego trzeba doliczyć drugi event Bellatora w Japonii, który odbędzie się 29 grudnia, a przy którym RIZIN będzie mocno się udzielać.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis