Według nieoficjalnych informacji jedną z ważniejszych walk gali w Fortalezie będzie niezapowiedziany jeszcze pojedynek brazylijskiej legendy „Shoguna” Ruy (24-10) z Gianem Villante (15-7).

Popularny „Shogun” to weteran MMA mający za sobą bogatą, ponad 14 letnią karierę. Były mistrz Pride oraz UFC. Na swoim koncie ma zwycięstwa z takimi legendami jak Alistair Overeem, „Rampage” Jackson, Chuck Lidell, Lyoto Machida czy nieżyjący Kevin Randleman. Od utraty pasa w pojedynku z Jonem Jonesem radził sobie w kratkę, ale aktualnie jest niepokonany od 2014 roku, notując zwycięstwa z „Minotouro” Nogueirą i Coreyem Andersonem.

Villante to sparingpartner byłego mistrza wagi średniej Chrisa Weidmana. Były mistrz Ring of Combat i weteran Strikeforce, który z UFC związany jest od 2013 roku. Dla Giana walka w Brazylii będzie 10 występem dla aktualnego pracodawcy. Amerykanin wygrał w UFC 5 z 10 walk, a w swoim ostatnim pojedynku pokonał debiutanta Safarovem, za co obaj wzbogacili się wtedy o dodatkowe 50 tys. $ za walkę wieczoru.

Walka Rua vs. Villante powinna znaleźć się w karcie głównej gali UFC FN 107 w brazylijskiej Fortalezie. Wydarzeniem wieczoru będzie starcie Vitora Belforta z Kevinem Gastelumem, a sama gala odbędzie się 11 marca.

Pitbull Sports