MMA PLBoksWalka kobiety z mężczyzną już kiedyś się odbyła! Trwała cały dystans!

Walka kobiety z mężczyzną już kiedyś się odbyła! Trwała cały dystans!

Foto: 9 Oct 1999: Margaret McGrego celebrates the ring during the fight against Loi Chow at the Mercer Arena in Seattle, Washington. Mandatory Credit: Otto Greule Jr. /Allsport

Wczoraj informowaliśmy o planowanej walce między dwiema płciami w Polsce, ale okazuje się, że walka kobiety z mężczyzną już kiedyś się odbyła. Przypominamy dzisiaj, jak ona się zakończyła.

Powodem powstania tej wiadomości jest ogłoszone wczoraj starcie, które ma uświetnić galę South Battle 5. Otóż, 30 października dojdzie do pierwszego w naszym kraju ringowego starcia między kobietą a mężczyzną. Rękawice w tej walce skrzyżują Magdalena Kasprzyk i Radosław Dzięgiel. Odbędzie się ona w formule K-1.

Walka kobiety z mężczyzną już kiedyś się odbyła! Trwała cały dystans!

Jednak nie będzie to ewenement na skalę światową. Otóż, w 1999 roku w Stanach Zjednoczonych doszło do walki bokserskiej między kobietą a mężczyzną. Na przeciwko siebie stanęli Margaret McGregor i Loi Chow.

Zdjęcie

Co ciekawe, walka ta zakończyła się na pełnym dystansie.

Zakontraktowano ją jako czterorundowy pojedynek bokserski, w której to MacGregor pewnie wypunktowała swojego przeciwnika. Wszyscy sędziowie punktowi tamtego starcia wskazali zwycięstwo MacGregor w stosunku 40:36.

W tym pojedynku to kobieta była zdecydowanie aktywniejszą stroną. I mimo, że nie udało jej się powalić przeciwnika na matę, to zdecydowanie częściej jej pięści sięgały głowy Loi Chowa. Mężczyzna nie zrewanżował się praktycznie żadnym mocnym ciosem.

Warto zaznaczyć, że Loi Chow zawodowo był dżokejem, a jego rekord w walkach bokserskich wynosił 0-3. Był także niższy od MacGregor, która miała nad nim przewagę warunków fizycznych.

Zobacz także:

Tego jeszcze w Polsce nie było! Pierwsza walka mężczyzny z kobietą pod koniec października!

To będzie wydarzenie bez precedensu w polskim sporcie. Naprzeciw siebie w ringu staną kobieta i mężczyzna. Będzie to starcie w formule K1. Dojdzie do tego trzydziestego października na gali South Battle 5.

Khabib wyklucza walkę z McGregorem lub Poirierem o pas: Powiem wam, co ich dyskwalifikuje!

Mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov wyklucza walkę z Conorem McGregorem lub Dustinem Poirierem o posiadane przez niego trofeum. W rozmowie z TSN podał ważny powód, który przesądza o dyskwalifikacji obu zawodników w kontekście otrzymania walki o pas.