MMA PLGenesisWalka kobiet na gołe pięści! Aleksandra Rola vs. Monika Porażyńska na Genesis

Walka kobiet na gołe pięści! Aleksandra Rola vs. Monika Porażyńska na Genesis

Foto: Genesis

Kolejna walka w rozpisce pierwszej gali Genesis. Tym razem na gołe pięści zawalczą kobiety – Aleksandra Rola i Monika Porażyńska.

Rola w zawodowym MMA legitymuje się bilansem trzech zwycięstw i jednej porażki. Do tej pory zawodniczka ta dwukrotnie występowała na galach KSW. W pierwszej walce dzięki uderzeniom kolanami i łokciami pokonała przed czasem Catherine Costigan, w drugiej zaś poddała ją Karolina Owczarz. 29-latka ma też na koncie sukcesy na gruncie amatorskim. W 2016 roku została bowiem wicemistrzynią świata IMMAF.

Porażyńska to przede wszystkim zawodniczka kickboxingu. Do jej sukcesów zaliczają się m.in. mistrzostwo Polski i Puchar Świata w K-1. W tej formule występowała też choćby na galach FEN czy Ladies Fight Night. Kilka miesięcy temu zaliczyła także nieudany debiut w MMA.

Pierwszym pojedynkiem kobiet na gołe pięści było starcie Klaudii Syguły z Karoliną Sobek na gali WOTORE 2. Zawodniczki miały jednak znacznie mocniej owinięte dłonie niż w przypadku walk mężczyzn. Cała walka skończyła się też w parterze, zwycięstwem Syguły przez skrętówkę.

W Genesis oprócz gołych pięści dozwolone będą również uderzenia łokciami.

Gala odbędzie się już w piątek 23 października. Transmisja w systemie PPV w Cyfrowym Polsacie, Ipla.tv oraz KSWTV (w tym również w aplikacji mobilnej KSW).

Rozpiska gali Genesis:

120,2 kg: Marcin “Różal” Rożalski vs. Josh Barnett
65 kg: Bartosz Batra vs. Michał “Matrix” Królik
57 kg: Aleksandra Rola vs. Monika Porażyńska

Zobacz także:

Karolina Kowalkiewicz wyszła za mąż! Wybrankiem… wieloletni trener!

Była pretendentka do tytułu mistrzowskiego wagi słomkowej UFC, Karolina Kowalkiewicz wyszła za mąż! Wybrankiem 34-letniej zawodniczki jest jej wieloletni trener Łukasz Zaborowski.

Zobaczcie co powiedział Khalidov po wielkim zwycięstwie! Kto następ

Tylko dla was coś specjalnego. Dłuższy wywiad z nowym/starym mistrzem, który zachwycił w sobotni wieczór w Łodzi.