Walka Artur Szpilka vs. Dereck Chisora w TVP Sport!

Foto: Artur Szpilka
Foto: Artur Szpilka

Pojedynek bokserski, w którym 20 lipca Artur Szpilka (22-3, 15 KO) zmierzy się z Brytyjczykiem Dereckiem Chisorą (30-9, 21 KO) będzie transmitowany na antenie TVP Sport.

Walka odbędzie się O2 Arena w Londynie. W walce wieczoru tego wydarzenia wystąpi inny zawodnik z Wielkiej Brytanii Dillian Whyte (25-1, 18 KO). Zmierzy się on z niepokonanym Kolumbijczykiem Oscarem Rivasem (26-0, 18 KO).

Szpilka to były pretendent do pasa wagi ciężkiej federacji WBC. W walce mistrzowskiej musiał jednak uznać wyższość Deontaya Wildera. Później przegrał również z najlepszym obecnie ciężkim w Polsce Adamem Kownackim. Ostatnio “Szpila” wygrał jednak dwie walki. Na Stadionie Narodowym w Warszawie pokonał Amerykanina Dominicka Guinna, zaś w końcówce ubiegłego roku w Gliwicach Mariusza Wacha.

Chisora również miał w przeszłości okazję zdobyć pas WBC, lecz uległ Witalijowi Kliczce. Później był m.in. posiadaczem pasa WBO International czy WBA International. Ostatniej porażki doznał w starciu z bohaterem walki wieczoru londyńskiej gali, czyli Dylianem Whytem, który znokautował go w 11. rundzie. Po tej walce Chisora pokonał zaś na punkty Senada Gashiego.

Początek transmisji o godz. 20:15. Pojedynek będzie można zobaczyć na kanale TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport

Karta walk:
19:00: Charlie Duffield vs. Dan Azeez
20:00: Richard Riakporhe vs. Chris Billam-Smith
21:00: Lawrence Okolie vs. TBA
22:00: Derek Chisora vs. Artur Szpilka
23:00: Dave Allen vs. David Price
00:00: Dillian Whyte vs. Oscar Rivas