MMA PLUFCWalczyła i z Jędrzejczyk i z Kowalkiewicz. Teraz ogłosiła przejście na sportową emeryturę

Walczyła i z Jędrzejczyk i z Kowalkiewicz. Teraz ogłosiła przejście na sportową emeryturę

W przeszłości walczyła zarówno z Joanną Jędrzejczyk jak i z Karoliną Kowalkiewicz. Przez lata była jedną z czołowych zawodniczek wagi słomkowej na świecie. Teraz ogłosiła przejście na sportową emeryturę.

Dywizja kobieca UFC straciła właśnie mocne nazwisko w swoim roasterze.

Walczyła i z Jędrzejczyk i z Kowalkiewicz. Teraz ogłosiła przejście na sportową emeryturę

Claudia Gadelha, bo o niej mowa to była pretendentka do tytułu mistrzowskiego wagi słomkowej UFC. Swoje mistrzowskie starcie jednak przegrała z… Joanną Jędrzejczyk. Walka ta była finałem show The Ultimate Fighter 23.

Ostatnią walką Brazylijki było starcie z Yan Xiaonan w listopadzie 2020 roku. Gadelha przegrała je decyzją sędziów.

W swojej karierze w UFC, która trwała od 2014 roku, Gadelha mierzyła się nie tylko z byłymi mistrzyniami jak Joanna Jędrzejczyk, Carla Esparza czy Jessica Andrade. Brazylijka dzieliła też oktagon z takimi zawodniczkami jak: Angela Hill, Randa Markos, Cortney Casey czy Karolina Kowalkiewicz.

Przypominamy, że z Jędrzejczyk Gadelha dwukrotnie przegrywała decyzją sędziów, natomiast Kowalkiewicz poddała w pierwszej rundzie duszeniem zza pleców.

Zobacz także:

Dana White chwali Gamrota: Spędził większość kariery w Europie, gdzie zniszczył każdego!

Mateusz Gamrot (19-1) doceniony! Dana White wypowiedział się w bardzo pochlebnych słowach o naszym reprezentancie. ”Gamer” w sobotę stoczy czwarty pojedynek w największej organizacji na świecie. Były podwójny mistrz KSW w głównej karcie eventu w Las Vegas zmierzy się z Diego Ferreirą (17-4).

KSW 65: Jest problem! Daniel Torres znów nie zrobił wagi!

KSW 65 w Gliwicach odbędzie się już jutro. Nie brakuje jednak problemów przed ostatnią galą w tym roku. Daniel Torres (12-4) zostaje pozbawiony pasa w wadze piórkowej. Powód? Brazylijczyk ponownie nie zrobił wagi. Wszystko na to wskazuje, że ”Tucanao” następne starcia będzie toczył już w kategorii lekkiej.

KSW 65: Jest rezerwowy w przypadku kontuzji Mameda Khalidova albo Roberto Soldica!

Przed nami gala KSW 65. Już w sobotę 18 grudnia w Gliwicach kibice obejrzą najgłośniejszą walkę na polskim podwórku od lat! Na przeciwko siebie stanie dwóch mistrzów Federacji Konfrontacji Sztuk Walki – mistrz wagi średniej Mamed Khalidov oraz Roberto Soldic, posiadacz pasa wagi półśredniej.