Wagner Prado rywalem Narkuna na KSW 50? Brazylijczyk to sugeruje

Foto: KSW
Foto: KSW

Czy to właśnie Wagner Prado (15-4-1) będzie rywalem Tomasza Narkuna na zbliżającej się gali KSW 50. Ostatni wpis Brazylijczyka na Instagramie wydaje się to właśnie sugerować.

Prado wspominał swój debiut w KSW. Na gali KSW 44 w Gdańsku pokonał wtedy przed czasem Chrisa Fieldsa (12-8-1). Brazylijski zawodnik deklaruje, że wkrótc zdobędzie tytuł mistrzowski polskiej organizacji.

„#TBT Pamiątka z debiutu w KSW, kiedy wygrałem przez nokaut po kopnięciu prawą nogą.

Wkrótce pas będzie mój! #championksw”

Prado stoczył jak dotąd dwie walki w KSW. Były zawodnik UFC na KSW 45 szybko znokautował Łukasza Parobca (14-9-2). Od tego czasu stoczył on dwa pojedynki poza polską organizacją. Nie udało mu się tam jednak odnieść zwycięstwa. Na RCC 6 przegrał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie z Antonem Vyaziginem (13-3, 1 N/C). Z kolei na niedawnej gali Battlefield FC 2 (tej samej, na której walczył m.in. Mateusz Rębecki) zremisował z Koreańczykiem Doo Hwan Kimem (12-5-1).

Narkun pas wagi półciężkiej zdobył w październiku 2015 roku. Trzykrotnie potem go obronił, lecz po raz ostatni… w maju 2017 roku. Później przyszły dwa „superfighty” z Mamedem Khalidovem (34-6-2), z których „Żyrafa” wyszedł zwycięsko. W ostatniej walce Narkun próbował zdobyć pas kategorii ciężkiej.  Na KSW 47 lepszy okazał się jednak Phil De Fries (17-6, 1 N/C).