Waga musza w UFC nie będzie zamykana? Joseph Benavidez z nowym kontraktem!

Foto: Esther Lin, MMA Fighting
Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Czyżby pogłoski o ostatecznym zamknięciu dywizji muszej w UFC były przesadzone?

Wszystko na to wskazuje, bowiem kontrakt z największą organizacją MMA na świecie przedłużył właśnie jeden z czołowych zawodników tej kategorii wagowej – Joseph Benavidez (26-5).

Ten 34-letni weteran mieszanych sztuk walki już 19 stycznia na UFC on ESPN+1 na Brooklynie zmierzy się z Dustinem Ortizem (19-7) i w rozmowie z dziennikarzami przed tą walką potwierdził fakt przedłużenia kontraktu z UFC.

Mało tego, Benavidez twierdzi, że nic nie wie o potencjalnym zamknięciu dywizji muszej przez UFC i nie podnosił sprawy potencjalnego przejścia do wyższej dywizji wagowej przy przedłużaniu umowy z amerykańskim gigantem.

O likwidacji dywizji muszej przez UFC mówiło się od dawna. Dość powiedzieć, że UFC zdecydowało się wytransferować uważanego przez lata za najlepszego zawodnika bez podziału na kategorie wagowe – Demetriousa Johnsona do One Championship w zamian za transfer w ich szeregi niepokonanego zawodnika wagi półśredniej – Bena Askrena.

Dodatkowo pojawiły się pogłoski, że mistrz wagi koguciej – TJ Dillashaw (16-3) ma być tym zawodnikiem, który ostatecznie zlikwiduje dywizję muszą, jeśli na UFC on ESPN +1 na Brooklynie pokona aktualnego mistrza najniższej kategorii wagowej – Henry’ego Cejudo (13-2).

Jak zatem rozwinie się sytuacja związana z dywizją muszą UFC? O tym będziemy na bieżąco informować na łamach MMAPL.