MMA PLCiekawostkiW Polsce również walczyli na “liście”. Niebawem druga edycja takich starć

W Polsce również walczyli na “liście”. Niebawem druga edycja takich starć

Foto: RoGo
Foto: RoGo

W ostatnich miesiącach coraz większą popularność zyskały starcia na policzkowanie. Okazuje się, że taki event miał miejsce również w Polsce, a zawodnicy walczyli o dość pokaźną nagrodę finansową.

Tego typu starciami zajęła się organizacja PunchDown. Włodarze mają już za sobą pierwszy event. Na zwycięzcę czekało 10 tysięcy złotych. Kilkanaście dni temu na YouTubie pojawił się materiał wideo z finału imprezy. Ostatecznie walczący stwierdzili, że dojdzie do remisu, toteż podzielili się oni nagrodą. Wideo z całej walki zobaczycie poniżej.

Pojedynki mają określone zasady. Mianowicie każdy z zawodników ma szanse na wyprowadzenie trzech ciosów. W przypadku, gdy żaden z walczących nie znokautuje drugiego, decyzja pozostaje w rękach sędziego. Ten może zarządzić dogrywkę, w której każdy otrzymuje jeden dodatkowy cios.

Niebawem, bo w dniach 7-8 marca odbędzie się druga edycja PunchDown. Miejscem rozegrania imprezy będzie Klub Muzyczny B17 znajdujący się w INEA Stadionie w Poznaniu. Tym razem organizatorzy zwiększyli stawkę, gdyż triumfator otrzyma 20 tysięcy złotych. Zainteresowani mogą jeszcze zgłosić się do wzięcia udziału w zmaganiach.