MMA PLBabilon MMAW piątek Babilon MMA 18! Co nas czeka?

W piątek Babilon MMA 18! Co nas czeka?

Starcie rewanżowe pomiędzy Pawłem Pawlakiem (16-4-1, 9 KO, 3 SUB) a Adrianem Błeszyńskim (9-3-1, 7 KO, 1 SUB) będzie walką wieczoru gali Babilon MMA 18: Revenge.

Stawką pojedynku będzie pas mistrzowski w kategorii średniej. Z kolei w co-main evencie o tytuł mistrza wagi koguciej powalczą Patryk Trytek (3-0, 2 KO) i Czech Dawid Martynik (3-1, 1 KO, 1 SUB). Zobacz kartę walk gali Babilon MMA 18.

W piątek Babilon MMA 18! Co nas czeka?

Do pierwszej walki między Błeszyńskim a Pawlakiem doszło w lutym tego roku. Wówczas na gali Babilon MMA 14, podobnie jak teraz, na szali był tytuł mistrzowski. Po pięciu rundach sędziowie niejednogłośnie orzekli remis. Tym samym pas nie znalazł właściciela. Stało się jasne, że trzeba będzie zorganizować rewanż, by wyłonić najlepszego zawodnika kategorii średniej w Babilon MMA.

Od tamtej pory Pawlak zdążył stoczyć jeden pojedynek. Na gali Babilon MMA 14 “Plastinho” pokonał przez TKO w trzeciej rundzie Filipa Tomczaka. Przypomnijmy, że zawodnik z Łodzi ma na swoim koncie trzy występy w organizacji UFC.

Natomiast Błeszyński od pierwszego starcia z Pawlakiem ani razu nie wszedł do klatki. Warto jednak wspomnieć, że w 2019 roku “Ares” stoczył aż cztery pojedynki, z czego wygrał trzy. Dla zawodnika z Sosnowca będzie to trzeci występ dla organizacji Tomasza Babilońskiego.

Ponadto na gali zobaczymy walkę o mistrzowski pas w kategorii koguciej. Patryk Trytek powalczy o trofeum z Czechem Dawidem Martynikiem. Ciekawie zapowiada się również kolejny występ w niepokonanego w zawodowym MMA Łukasza Sudolskiego (7-0, 4 KO, 1 SUB), który zmierzy się z Chorwatem Mladenem Kujundziciem (3-3-1, 2 KO, 1 SUB. Łącznie na gali Babilon MMA 18: Revenge zobaczymy sześć walk w formule MMA.

Karta walk gali Babilon MMA 18:

Walka wieczoru:
83,9 kg: Paweł Pawlak (16-4-1, 9 KO, 3 SUB) vs. Adrian Błeszyński (9-3-1, 7 KO, 1 SUB)

Karta główna:
61,2 kg: Patryk Trytek (3-0, 2 KO) vs. Dawid Martynik (3-1, 1 KO, 1 SUB)
93 kg: Łukasz Sudolski (7-0, 4 KO, 1 SUB) vs. Mladen Kujundzić (3-3-1, 2 KO, 1 SUB)
83,9 kg: Adam Łaguna (3-1, 1 KO, 1 SUB) vs. Kamil Mękal (0-0)
70,3 kg: Oskar Szczepaniak (0-0) vs. Adam Rybczyński (1-0, 1 SUB)
120 kg: Maciej Smokowski (0-0) vs. Paweł Dziuba (0-0)

[informacja prasowa]

Zobacz także:

Piotr Hallmann wydał oświadczenie po oskarżeniu go o użycie siły na Strajku Kobiet

Były zawodnik UFC Piotr Hallmann wydał oświadczenie po oskarżeniu o rzekome użycie siły na Strajku Kobiet. Sprawę uczestnictwa Hallmanna w roli nieumundurowanego policjanta nagłośniła posłanka Lewicy Barbara Nowacka.

Trybson straszy Borowskiego przed FEN 31: Narobię mu wstydu

Paweł “Trybson” Trybała straszy Łukasza Borowskiego przed ich walka na nadchodzącej gali FEN 31. Pojedynek ten będzie jednym z najważniejszych podczas sobotniej gali organizacji Pawła Jóźwiaka.