MMA PLBez kategoriiW narożniku:Tomasz Mamulski(trener kadry Polski)dla Perfekt-tv/MMABlog

W narożniku:Tomasz Mamulski(trener kadry Polski)dla Perfekt-tv/MMABlog

kolobrzeg_18_lipiec_200815_20080719_1841553477.jpg

Wywiad w środku.

Perfekt-tv / MMABlog: Witam Tomek. Dzięki, że znalazłeś czas na rozmowę.

Tomasz Mamulski: Cześć. Bez przesady, zawsze jestem do dyspozycji. Nie mam nic do ukrycia.

Perfekt-tv / MMABlog: Ok. , ostatni tydzień był dla Ciebie bardzo pracowity.

TM: Tak zgadza się, 23-27   lipca prowadziłem konsultację kadry Polski lowkick oraz K-1Rules juniorów.

Perfekt-tv / MMABlog: Gdzie kadra się spotkała.

TM: W COS Zakopane. Pechowy trochę był termin konsultacji, pogoda spłatała nam nie złego figla. Lało jak z cebra. Nie wszystko co zaplanowaliśmy mogliśmy wykonać. ALE GENERALNIE JESTEM ZADOWOLONY.

Perfekt-tv / MMABlog: Tak, a  najbardziej trener kadry jest zadowolony z:

TM: Nie często mogę oglądać kadrowiczów, każde takie spotkanie daje mi możliwość zobaczenie całej grupy i każdego z osobna. Moi chłopcy solidnie pracowali w swoich rodzimych klubach. Poziom jaki zaprezentowali tu w Zakopanem był naprawdę na wysokim poziomie. Mamy bardzo zdolną młodzież, rokującą nadzieją na przyszłość.  Co jest jeszcze  ważne, że nie widać wielkich różnic w przygotowaniu i wyszkoleniu między poszczególnymi zawodnikami. To jest sygnał, że poszczególne kluby robią dobrą robotę na co dzień.
Szczególnie jestem zadowolony z zawodników z niższych wag: Królik Michał – PACO Katowice , Hiki Mateusz – UKS Głogowski Klub Judo oraz bracia Rajewscy – Rajewski Team Płock – Mała Wieś, to obecna czołówka Polski juniorów lowkick oraz K-1Rules juniorów.

Perfekt-tv / MMABlog : Czemu służy taka konsultacja po za obejrzeniu kadrowiczów.

TM: Przeważnie takie konsultację, specjalnie mówię konsultację a nie zgrupowanie, bo jestem zwolennikiem krótszych ale częstszych spotkań z zawodnikami są organizowane przed wrażymi zawodami. To akurat i jeszcze jedno na początku września ma na celu przygotowanie i dokonanie wyboru członków kadry na wyjazd do Włoch na Mistrzostwa Świata, które odbędzie się na przełomie wrzesień – październik.
Muszę dokonać ( z bólem głowy) wyboru. Kto pojedzie na mistrzostwa. Patrząc na moich zawodników, praktycznie każdy z nich powinien dostać taką szansę, ale niestety liczba miejsc jest bardzo ograniczona. To jest największa przeszkoda.
Wracając do pytania, chłopcy w swoich klubach wykonują większość pracy, ja tutaj główny nacisk kładę na doskonalenie techniczne i sparingi. Wszystkie nasze treningi są nagrywane na Video, później wspólnie je oglądamy, analizujemy, wyciągamy wnioski,

Perfekt-tv / MMABlog : Ilu zawodników brało udział w zajęciach.

TM: Powołanych było 15 zawodników na to zgrupowanie, z tym , że stawiło się dziesięciu.

Perfekt-tv / MMABlog : Jak to można wytłumaczyć!!!!

TM: Muszę to dokładnie sprawdzić. Jedna osoba jest usprawiedliwiona z tej piątki, natomiast jeśli chodzi o pozostałych wyjaśnimy czy zabrakło gdzieś po drodze komunikacji po między biurem PZKB a klubami, czy pomiędzy trenerami a zawodnikami. Na pewno będą wyciągnięte odpowiednie konsekwencje.

Perfekt-tv / MMABlog : Jak się odbywa dobór zawodników do kadry. Czy jest to na zasadzie, że jeździ trener do klubów lub na zawody czy może trenerzy klubowi dzwonią i mówią, mam super chłopaka, musisz go zobaczyć.

TM: Nie, do kadry trafiają zawodnicy, aktualni mistrzowie lub vice mistrzowie Polski w swoich kategoriach wagowych. Nie kiedy, może w ostateczności być to medalista mistrzostw Polski. Kadra jest bardzo szczupła ze wzglądów finansowych. Kadra praktycznie powołuje się sama.

Perfekt-tv / MMABlog : Patrząc na kadrę Polski seniorów, widać, że ma się dobrze. Od lat te same nazwiska, czy Twoi chłopcy mają szansę płynnego przejścia z wieku juniora do kadry seniorów.

TM: …hm, to fakt, nie będzie to łatwa sprawa. Moich chłopców czeka długa i ciężka praca.
Na pewno nie są bez szans. Muszą ciężko pracować a wyniki prędzej czy później przyjdą. Mamy naprawdę bardzo zdolną młodzież.

Perfekt-tv / MMABlog : Czy zawodnik wyjeżdżający ze zgrupowania, otrzymuje od Ciebie jakieś rozpiski, plany treningowe. Jak to wygląda w życiu.

TM:  Nie. Nie mogę ingerować w pracę poszczególnych klubów a co za tym idzie poszczególnych trenerów. Fakt, że z większością trenerów kadrowiczów mam bardzo dobry kontakt, często do siebie dzwonimy, rozmawiamy, moja rola to ewentualnie jakaś podpowiedź czy sugestia. Generalnie wymiana doświadczeń i spostrzeżeń. Trener klubowy ma zawsze większy kontakt z zawodnikiem co za tym idzie łatwiej „czyta” co go boli.

Perfekt-tv / MMABlog : Ważna jest jak sam mówisz komunikacja na lipni: trener klubowy – trener kadry, czy ta komunikacja jest na dobrym poziomie, czy są przypadki, że coś tam po drodze kuleje.

TM: Obecna kadra dopiero jest na etapie budowy, kilku zawodników doszło do kadry, poznajemy się wzajemnie, z tymi co są dłużej nie ma żadnych problemów.

Perfekt-tv / MMABlog : Jesteś trenerem  kadry Polski lowkick oraz K-1Rules juniorów, który ze stylów ma u Ciebie jaśniejsze światełko Co?

TM: Haha, nie. To nie tak. Oba style mają to samo uznanie i nie robię żadnych wyróżnień, zresztą oba style są tak do siebie zbliżone, że są prze zemnie traktowane na równi.

Perfekt-tv / MMABlog : To na ile miejsc możemy liczyć dla kadrowiczów Polski lowkick oraz K-1Rules juniorów na Mistrzostwa Świata we Włoszech.

TM: Liczę na cztery miejsca. Jest tyle stylów, że PZKB musi rozsądnie je podzielić. Szkoda, że jest takie ograniczenie. Ale nie ma co narzekać tylko pracować.

Perfekt-tv / MMABlog : Będę trzymał za was kciuki. Życzę by Twoja i Twoich zawodników ciężka praca przyniosła dobre wyniki. Dzięki za rozmowę.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis