MMA PLBez kategoriiWywiad z właścicielami KSW!

Wywiad z właścicielami KSW!

org11.jpg

Specjalnie dla portali MMAblog, oraz Perfekt-TV.pl arcyciekawy wywiad z włodarzami Konfrontacji Sztuk Walki: Martinem Lewandowskim oraz Maciejem Kawulskim. Zapraszam do lektury. Naprawdę warto!

Perfekt-tv / MMA Blog:
Cztery lata temu dwaj goście, obecny tu Pan Martin Lewandowski i jego wspólnik Maciej Kawulski zorganizowali imprezę sportów walki jakiej w Polsce jeszcze nie oglądaliśmy. Krążyło sporo dowcipów o tym wydarzeniu, ludzie nie znali tej dyscypliny sportu w Polsce. Proszę opowiedzcie o tej pierwszej imprezie, powiedz skąd ten pomysł się zrodził i dlaczego mma a nie Kick Boxing czy modne już wtedy na zachodzie K-1 ?

Martin Lewandowski:
Było to dość niespodziewane spotkanie. Poznaliśmy się przez moją znajomą z liceum. Ona znała Maćka i znała mnie – skojarzyła fakty: obydwoje zajmowaliśmy się sportem w szerokim tego słowa znaczeniu. Pracowaliśmy razem przy pewnej imprezie, później kontakt się urwał na długie miesiące…. ponownie spotkaliśmy się w restauracji Champions, w Hotelu Marriott. W trakcie rozmowy okazało się, że od jakiegoś czasu obydwoje myślimy o zorganizowaniu podobnej imprezy promującej realne sztuki walk. Pracowałem wówczas w hotelu Marriott, więc siłą rzeczy miejscem pierwszej Konfrontacji Sztuk Walki stał się właśnie Champions. Pierwsza gala została wyprodukowana za nasze pieniądze, bez większego wsparcia medialnego. Zawodników szukaliśmy na salach treningowych, w klubach, dzwoniliśmy po znajomych. Uczyliśmy się wszystkiego na własnej skórze. Po pierwszym – w miarę udanym – evencie uznaliśmy, że musimy pójść za ciosem i w krótkim czasie zorganizować kolejną edycję…. I tak zaczęła się przygoda z MMA

Maciej Kawulski:
Zdecydowaliśmy się na MMA i staramy się być w tym konsekwentni co oznacza w skrócie tyle, że nie rozdrabiamy widowiska na przypadkowe i dodatkowe walki w innych formułach. Powód – to jest naprawdę najpiękniejsza formuła walki jaką znam.

Perfekt-tv/ MMA Blog;
Federacji KSW, to obecnie najbardziej rozpoznawalna marka w polskim MMA, a za granicami kraju zyskała status najsilniejszej organizacji Europy Wschodniej. Jak Wy to widzicie i oceniacie?

MK:
…. dla mnie bomba

ML:
Bardzo mnie cieszy, że cała nasza praca jest dostrzegana zagranicą. Osobiście KSW żyję cały rok. Szukam nowych pomysłów, rozwiązań itp. Wiele pracy włożyliśmy w to, aby polskie MMA poprzez KSW wyglądało tak, jak wygląda obecnie. Niewątpliwie było parę osób, które na tym rynku uczyniły pierwsze kroki, natomiast prawdziwie zawodową i rozpoznawalną międzynarodową Galę stworzyliśmy my. Niewiele też krajów może się poszczycić transmisją na żywo w najsilniejszym kanale sportowym – u nas Polsat Sport.
To podczas KSW mieliśmy okazję gościć Gwiazdy międzynarodowego formatu:
Mirca Cro Cop Filipovica (IV KSW), Carlsona Gracie (IV KSW), Remy’iego Bonjasky’iego (V KSW), Alistaira Overeema (VI KSW), Gilbert Yvel (VII KSW). Gilberta udało się przekonać aby stanął w ringu (na razie…..) jako sędzia ringowy. Wierzę, iż są to akcenty docenianie przez publiczność. Niestety jest to jeszcze wciąż „sport niszowy”. Poza piłką nożną (w Polsce wciąż na słabym poziomie) wszystko inne jest po prostu mało interesujące (śmiech). Teraz także F1 się liczy.

Perfekt-tv/ MMA Blog:
Czy jest szansa by w przyszłości KSW odbyło się poza granicami naszego kraju, tak jak robią to inne organizacje?

MK:
To są tematy ,które nie do końca zależą od nas .Ciężko jest dziś ocenić w ,którą stronę pójdzie Światowe MMA .Niedawno w stanach zapadały niezmiernie ważne dla tej dyscypliny decyzje – mówiono : „po raz pierwszy MMA w ogólnokrajowej stacji”( mówię tu o ELITE ). Mało kto na Świecie wie ,że KSW od 4 lat jest transmitowane na żywo przez otwartą stacje o zasięgu ogólnopolskim . Czas pokaże

ML:
Wiele osób zapewne nie wie, ale to my dwa lata temu otwieraliśmy federacje w USA – IMMAC.

Perfekt-tv/ MMA Blog:
Każdy zna Federację KSW, a KSW Team co to za twór, możecie nam to bardziej wyjaśnić, czy jest to coś na wzór zachodnich Teamów ?

ML:
Od 2004 roku Federacja KSW buduje zespół najlepszych zawodników MMA w Polsce. Grupę fighterów związanych stałym kontraktem z Federacją (znanych jako „KSW Team”) tworzą: Mamed Khalidov, Łukasz „Juras” Jurkowski, Krzysztof „Model” Kułak, Maciej „Góral” Górski, Michał „Ciepły” Stanisławski, Antek „Antoni” Chmielewski, a ostatnio dołączyli również Jan Błachowicz i Daniel Dowda.
KSW Team jest pewną konsekwencją samej Gali. KSW nie istnieje bez zawodników KSW Team, KSW Team (jako grupa, a nie poszczególnie zawodnicy) nie istnieje bez KSW. Wszystkim Zawodnikom gwarantujemy konkretną ilość walk w ciągu roku – nie tylko w na KSW, ale i za granicą. Reprezentujemy ich w negocjacjach, kontraktujemy walki, szukamy różnych form promocji, czasem nawet pomagamy w sprawach prywatnych. Zapewniamy również odpowiednią suplemantację bazując na produktach firmy All Stars, sprzęt i odzież do walki kompletujemy dzięki współpracy z zaprzyjaźnionymi firmami Green Hill i Manto.

MK:
To taka grupa ludzi ,która ma z Federacją pewien układ – polega on na tym ,że pomagamy sobie nawzajem.

Perfekt-tv/ MMA Blog:
Obecnie jesteście liderami na Polskim rynku MMA, ale nie jedyni, widać po waszych ruchach, że nie chcecie stać w miejscu i spocząć na laurach, powiedz jeśli to nie tajemnica co zamierzacie nowego zafundować kibicom ?

MK:
Niezmiennie to samo – EMOCJE

ML:
hmmmm…. wiele planów. Jeszcze za wcześnie, aby o nich mówić.
Od jakiegoś roku planujemy Galę na Śląsku, która odbędzie się „realnie” we wrześniu. Na razie nie publikujemy tych informacji ponieważ wiąż nie mamy potwierdzenia od Polsatu.
No i DZIESIĄTA, jubileuszowa Gala KSW w grudniu w Warszawie….a tam będzie się działo…

Perfekt-tv/ MMA Blog:
Warszawa, Torwar, 9 maja.
9 Konfrontacja Sztuk Walki – powrót mistrzów (KSW 9)
Powiedzcie coś więcej na temat tej imprezy

ML:
Przez wielu uważana jak dotychczas za najlepszą Konfrontację. Realizacja i tak zwany „obrazek” w telewizji – dla mnie pierwsza klasa. Po tej Gali holenderski i angielski serwis internetowy MMA określił KSW „polskim Pride’m”.
Podczas KSW 9 mogliśmy oglądać pożegnalną walkę legendarnego Jakubka, który regularnie w KSW jest jednym z sędziów bocznych. Mieliśmy powrót Antka Chmielewskiego– jedynego dwukrotnego zwycięzcę KSW, po raz pierwszy (w historii KSW) walczył Japończyk, Gilbert sędziował walki dodatkowe…..

Perfekt-tv/ MMA Blog:
Czy jest szansa zobaczenia na którejś z gal KSW Tomka Drwala, ale nie jako gościa honorowego tylko w walce ?

MK:
Dlaczego nie . Tomek Drwal ma swoich promotorów i od jakiegoś czasu próbuje swoich sił w różnych europejskich organizacjach . Nie mnie oceniać czy jego wybory są trafne .Jedno jest pewne w FEDERACJI KSW zawsze znajdzie się miejsce dla zawodnika tej rangi i klasy

ML:
Szczerze mówiąc chciałbym zobaczyć go z walce Mamedem. Kiedyś przyjdzie czas i na tą KONFRONTACJĘ!!!!

Perfekt-tv/ MMA Blog :
Czy jest szansa, że kiedyś na KSW zobaczymy fighterów z ścisłej światowej czołówki MMA?

MK:
Nie za bardzo rozumiem tego pytania . Dla mnie zawodnicy KSW to absolutnie czołówka . Owszem mają Polskie nazwiska i nie noszą Brazylijskich ksywek ale jak na razie każda poważna konfrontacja międzynarodowa udowadniała ,że jesteśmy gotowi na wiele więcej.
Przypomnę ,że Krzysztof Kułak wygrał w Surinamie z Rodneyem Faverusem, Mamed z Igorem Pokrajałem z Cro-cop team. Odpowiem w ten sposób – co rok zapraszamy zawodników z całego świata i stawiamy ich na ringu z Polakami .Na KSW biją się zawodnicy o świetnych międzynarodowych rekordach- oni nie są ani słabsi ani mniej waleczni po prostu mają mniej popularne nazwiska .

ML:
Zdecydowanie tak. Zapewne chodzi tu o te naprawdę „big names”. Oni mają wyłącznościowe kontrakty z Organizacjami dla których walczą. Natomiast zawodnicy, którzy walczą w UFC, Elite, M-1 to ta sama ranga zawodników, którzy walczą podczas KSW. Czasami nawet za większe pieniądze u nas! Dla przykładu: Jordan Radev po 5 edycji KSW walczył dwukrotnie w UFC, Samuray Mendes po zwycięstwie w KSW 7 walczy w UFC.

Perfekt-tv/ MMA Blog:
Wasza Federacja dała szansę wypromowania się wielu zawodnikom i zastanawiam się jak obecnie wyglądają relacje miedzy: Mistrzowie vs Federacja KSW ? Czy macie kontrakty z nimi, czy tylko za współpracą stoją słowa, myślę, że na wielu zawodników wypromowanych przez Was maja zakusy inni.

ML:
Nasi KSW Team’owcy mają z nami kontrakt. Do KSW Team nie można się zgłosić, osobiście proponujemy wybranym zawodnikom współpracę. To są dorośli Panowie, krzywdy sobie raczej nie wyrządzą.

MK:
No to trochę się oszukają ………..
Każdy walczący u nas zawodnik, który interesuje nas i szersza niż branżową publiczność ma z nami kontrakt .

Perfekt-tv/ MMA Blog:
Czy macie plany rozszerzenia zespołu i czy gale KSW to będzie tylko MMA czy możemy spodziewać się też innych formuł sportów walki.

ML:
Nie ukrywam, że kiedyś myśleliśmy o tym, ale postanowiliśmy trzymać się już raz obranego kierunku. Zaczęliśmy jako Turniej MMA i takim będzie do końca.

MK:
KSW to gala czysto MMA

Perfekt-tv/ MMA Blog:
Co z dalej Mamedem Khalidovem

MK:
Obecnie szlifujemy kontrakt z ELITE XC PRO . To naprawdę skomplikowany kontrakt .Prawo amerykańskie jest zupełnie inne niż polskie więc do podpisania umowy musieliśmy dostosować kontrakt od strony ściśle prawnej . Ten etap mamy już za sobą ale to nie koniec pracy – przed nami walka o wizę a w przypadku Mameda to wcale nie taka prosta sprawa .

ML:
Za 4 miesiące wszystko się okaże. Przyjdzie kolej także na innych zawodników KSW Team.

Perfekt-tv/ MMA Blog:
UFC, Elite XC, Dream, Heroes to czołowe imprezy na świecie, kiedy możemy liczyć, że KSW dołączy do tej czołówki.

ML:
W zależności jakie kryteria przyjmiemy. W wielu aspektach im dorównujemy. Jesteśmy na pewno w czołówce Europejskiej.

MK:
UFC, Elite XC, Dream, Heroes, KSW – proszę

Perfekt-tv/ MMA Blog:
Jaka jest recepta na odniesienie sukcesu w takim przedsięwzięciu?

ML:
Od pomysły, po realizację, kontakty, pieniądze, konsekwencję w działaniu, ciężką pracę……..Ale o sukcesie w naszym przypadku to za wcześniej, aby mówić. Mam inne wyobrażenie, jak powinien wyglądać sukces.

MK:
Na sukces trzeba będzie jeszcze trochę poczekać – to początek drogi

Perfekt-tv/ MMA Blog:
Na 31 maja br. był zapowiadany start nowej grupy w Polskim MMA.
W ostatniej chwili przed planowanym startem imprezę odwołano!!!!!
Możecie wypowiedzieć się na ten temat, tym bardziej, że jak plotka niesie ktoś ponoć usilnie pracował by utrudnić ten debiut.

MK:
Wszystko na ten temat jest w oficjalnym oświadczeniu na naszej stronie www.konfrontacja.com

ML:
wybaczcie, ale nie chcę już więcej komentować tych wydarzeń. Może tak, zawsze byłem zwolennikiem stwierdzenia, że o człowieku świadczą jego czyny, a nie słowa. Pozwólmy, aby widzowie to ocenili.

Perfekt-tv/ MMA Blog:
Dzięki wielkie za poświęcony czas, życzmy wielkich sukcesów

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis