MMA PLBez kategoriiW narożniku. Rafał Petertil wywiad dla Perfekt-tv / MMABlog!

W narożniku. Rafał Petertil wywiad dla Perfekt-tv / MMABlog!

zmiana-rozmiarunormal_galawarszawa8.jpg

Perfekt-tv / MMABlog:
Rafał Petertil (Fighter Wrocław, 33 lat, 182 cm wzrostu, 83 kg) – „Waleczne serce”. Zawodowy mistrz Europy w kick-boxingu w light contact (2002 r.), czterokrotny mistrz Polski, wicemistrz świata w light contact (99 r.), finalista wrocławskiego turnieju K1 z 2004 r oraz 2006r. Zawodnik, który mógł zostać gwiazdą światowego formatu w K-1. Spełnia wszystkie warunki po za jednym, jego waga. Jak większość zawodników ważących w granicach 80 kg, nie miał możliwości startów w najpoważniejszych światowych zawodach.

Mimo tych braków Rafał walczył dwa razy w Polsce w ciężkim K-1. W 2004 r. dzielnie walczył na  gali K1 w hali Orbita – Wrocław. Ważył o ponad 20 kg mniej od najgroźniejszych rywali. W drodze do finału pokonał Marcina Różalskiego. W walce finałowej spotkał się z Łukaszem Jaroszem. Juz w 1. rundzie lekarz odesłał go do narożnika. Petertil bowiem tak mocno kopał, że sam doznał urazu nogi. Zajął więc drugie miejsce za potężnym Łukaszem Jaroszem z Rabki.

2006r. ponownie dotarł do finału wrocławskiego turnieju K-1, pokonując po drodze Piotra Lepicha oraz Tomasza Najducha. W finale walczył z Marcinem Różalskim. Rafał przegrał ten pojedynek. Przydomek „ Waleczne Serce” jak sami widzicie zdobył zasłużenie na ringu w walkach w których z góry był skazywany za przegranego.

Zapraszam na wywiad.

Perfekt-tv / MMABlog:
Witaj Rafał, cieszę się, że możemy porozmawiać, tym bardziej, że dawno się nie widzieliśmy, ostatnie nasze spotkanie było 2006r, Orbita, turniej na zasadach K-1, pamiętasz ten turniej:

Rafał Petertil:
Oczywiście, że pamiętam. Przysporzył mi wiele chwały, niestety jednak po tym turnieju zamiast otrzymywać kolejne propozycje walk niewielu z krajowych zawodników chciało ze mną walczyć.

Perfekt-tv / MMABlog:
W ostatnich lata mało jest słychać o Tobie i Twoich walkach, ostatnio walczyłeś podczas meczu Polska – Niemcy z Senolem Cetinem.

Rafał Petertil:
Cały czas trenuję i jestem w formie, jednak miałem roczną przerwę w walkach, a wszystko to za sprawą słynnego Andyego, który trzykrotnie organizował mi walkę o Mistrzostwo Świata, ani razu się ona nie odbyła. Do tych walk przygotowywałem się najmocniej jak potrafiłem –  co znaczy to dla zawodnika nie muszę chyba tłumaczyć.

Perfekt-tv / MMABlog:
Rafał nasz obecnie 33 lata, zawodnicy światowej klasy a szczególnie ci , którzy walczą dla K-1 odnoszą w tym wieku sukcesy, na co stać jeszcze Petertila?

Rafał Petertil:
Uważam, że stać mnie na to żeby walczyć z najlepszymi, po mimo wieku nie jestem zawodnikiem wyeksploatowanym. Wydaje mi się, że ciągle się rozwijam, obecnie koncentruję się na poprawieniu technik bokserskich, w których są jeszcze rezerwy.

Perfekt-tv / MMABlog:
Jeśli jakieś organizacje lub kluby zaproponuje Ci zawodowy kontrakt  chciałbyś walczyć jako zawodowy Kick Boxer?

Rafał Petertil:
Marzę o takiej propozycji i wierzę, że taka nadejdzie.

Perfekt-tv / MMABlog:
Załóżmy taki scenariusz, dostajesz zawodowy kontrakt i masz możliwości wybrania dla siebie przeciwnika, z kim chciałbyś  zawalczyć ze znanych zawodników sceny światowej ?

Rafał Petertil:
Mogę walczyć z każdym, nie mam nic do stracenia, chciałbym jednak mieć promotora który “z głową “doprowadziłby mnie do walki o tytuły

Perfekt-tv / MMABlog:
Masz jakiegoś idola na światowej scenie sportów walki.

Rafał Petertil:
Podziwiam zawodników czołówki K1 max, ale zawsze moim był i jest Marek Piotrowski.

Perfekt-tv / MMABlog:
Swego czasu byłeś etatowym zawodnikiem w amatorskiej kadrze Polski w Kick Boxingu.
Zdobyłeś dla kraju wiele medali, jak wspominasz ten okres czasu ?

Rafał Petertil:
To były dobre czasy, bardzo mile je wspominam, szczególnie obozy kadry , gdzie byliśmy naprawdę jedną drużyną

Perfekt-tv / MMABlog:
Jak byś ocenił rolę PZKB w Polsce. Czy zawodnicy walczący dla związku mają szansę zrobienia kariery w zawodowych sportach walki na świecie. Jak według Ciebie można pogodzić starty amatorskie z zawodowymi.

Rafał Petertil:
Starty amatorskie za granicą dają bardzo duże  doświadczenie, są więc preludium do kariery zawodowej . Kto jednak zrobił karierę zawodową dzięki PZKB ?

Perfekt-tv / MMABlog:
Jak oceniasz poziom Kick Boxingu w Polsce a szczególnie K-1 i Muay Thai amatorskiego oraz zawodowego

Rafał Petertil:
Dyscypliny te ciągle się rozwijają i myślę, że niedługo będziemy się liczyć na świecie.

Perfekt-tv / MMABlog:
Rozmawiając ze sportowcami zawsze zadaje im pytanie w sprawie stosowania dopingu w sporcie, jakie jest Twoje zdanie na temat dopingu

Rafał Petertil:
Zawodowiec, który może zarobić wielkie pieniądze, powtarzam wielkie, nie zawaha się zrobić wszystkiego w tym celu. Hipokryzją byłoby sądzić, że jest inaczej, wydaje mi się jednak, że w naszych dyscyplinach doping nie jest tak powszechny, bo nie ma zastrzyku , ani tabletki na charakter i odwagę .

Perfekt-tv / MMABlog:
Sportowcom, po ciągu przegranych walk, zdarza się popadać w stany depresyjne. Czy Ty Rafał silnie przeżywasz porażki?

Rafał Petertil:
Na szczęście nie było ich zbyt wiele, raczej zachęcają mnie do cięższej pracy.

Perfekt-tv / MMABlog:
Plany na przyszłość?
Jak widzisz swoją przyszłość ?  Czy planujesz ją ze sportami walki?
A może kariera filmowa, wiem że debiut już miałeś jako aktor.

Rafał Petertil:
Myślę, że sport będzie towarzyszył mi do końca życia, aktorstwo też mnie pociąga, ha, ha.

Perfekt-tv / MMABlog:
Jeśli miałbyś od nowa zaczynać swoją karierę, czy ponownie były by to sporty walki ?

Rafał Petertil:
Na pewno byłyby to sporty walki, marzyłbym o tym żeby mieć takie warunki do trenowania i startów, jakie mają obecnie młodzi zawodnicy, mi było o wiele trudniej.

Perfekt-tv / MMABlog:
Często na Twoich walkach widziałem Twoją małżonkę, która bardzo przeżywała te pojedynki, jak żona się odnosi do tego sportu

Rafał Petertil:
Żona lubi ten sport i interesuje się nim , chociaż wolałaby żebym był tenisistą lub piłkarzem.

Perfekt-tv / MMABlog:
Rafał Petertil po za ringiem to:

Rafał Petertil:
Tato trzyletniej Laury.

Perfekt-tv / MMABlog:
Jakiej słuchasz muzyki? Jaki jest ulubiony Twój film?
Jakie masz hobby poza sztukami walki?

Rafał Petertil:
Słucham każdej muzyki, nawet poważnej, oglądam polskie komedie, a hobby to turystyka.

Perfekt-tv / MMABlog:
Rafał masz teraz możliwość  wypowiedzenia się  bez żadnych ograniczeń , jakie jest Twoje przesłanie dla młodych zawodników dla fanów, mediów, sponsorów oraz wszystkich ludzi związanych ze sportami Walki:

Rafał Petertil:
Nie uważam się z osobę która mogłaby głosić przesłania, mogę powiedzieć tylko ze dla mnie najważniejsza była pasja i miłość do sportów walki ,,pozostałych ludzi związanych ze sportami walki proszę nie zapominajcie, że ci którzy wchodzą na ring wcześniej wylali litry potu i pokonali tysiące trudności a wy oglądacie tylko wierzchołek góry lodowej. Dziękuję wszystkim fanom, mediom i sponsorom i zachęcam do rozwijania tego pięknego sportu

Perfekt-tv / MMABlog:
Dzięki bardzo za to, że poświęciłeś mi tyle czasu, dzięki za udzielony wywiad, korzystając z okazji jeszcze raz gratulację za całokształt Twojej kariery sportowej i obyś osiągał jeszcze większe sukcesy, byś dotknął samych najwyższych szczytów sławy.

Rafał Petertil:
Dzięki, pozdrawiam ….

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis