Volkan Oezdemir został oczyszczony z zarzutów o napaść

Foto: Sherdog
Foto: Sherdog

W listopadzie zeszłego roku Volkan Oezdemir (15-2) został aresztowany w związku z oskarżeniem o pobicie z ciężkim uszkodzeniem ciała. Zawodnik został zwolniony z aresztu po wpłaceniu 10 tys. dolarów kaucji.

Cała sprawa ma związek z bójką w jedynym z barów na Florydzie, w którą zawodnik miał wdać się w sierpniu ubiegłego roku. Jak informuje portal MMA Fighting ze względu na brak współpracy ze strony domniemanej ofiary bójki prokurator postanowił, że nie będzie dalej kontynuował tej sprawy.

Z powodu ciążących na nim oskarżenie”No Time” miał problemy z opuszczaniem Stanów Zjednoczonych. Z tego powodu dwukrotnie odwoływano jego walkę z Mauricio „Shogunem” Ruą (25-10). Najpierw Oezdemir miał zmierzyć się z Brazylijczykiem w maju na UFC Fight Night 129 w Chile a następnie na zbliżającej się gali UFC Fight Night 134 w Hamburgu.

Teraz zawodnik może w spokoju przygotowywać się do swojej kolejnej walki. Na UFC 227 w Los Angeles 4 sierpnia zmierzy się z Alexandrem Gustafssonem (18-4). Będzie to starcie zawodników sklasyfikowanych na dwóch najwyższych miejscach rankingu kategorii półciężkiej.