Vitor Belfort rzuca wyzwanie… Royowi Jonesowi Juniorowi!

Żywa legenda światowego MMA, były mistrz wagi półciężkiej UFC i wielokrotny pretendent do tytułów mistrzowskich – Vitor Belfort (26-14, 1 N/C) niedawno związał się kontraktem z azjatycką organizacją One Championship i teraz poszukuje kandydata do rywalizacji. Brazylijczyk już takiego znalazł.

Belfort, który chce wykorzystać fakt, iż One Championship zamierza urozmaicić swoje gale o pojedynki bokserskie, rzucił wyzwanie byłemu mistrzowi w pięściarstwie – Royowi Jonesowi Juniorowi:

„Jedną z walk, którą chciałbym stoczyć i o której powiedziałem Chatriemu Sityodtongowi jest walka z Royem Jonesem Juniorem. Więc tak Roy – gdziekolwiek jesteś, rzucam ci wyzwanie w pojedynku bokserskim, ale z jednym warunkiem. Zamierzam stosować brudny boks.

Nie będę cię kopał, nie będę cię obalał, to nie będzie walka w MMA, to będzie walka bokserska, w którym będę używał brudnego boksu. Przez cały czas będę przed twoimi oczami. To będzie inna walka bokserska, będzie bardzo zabawna.”

Ostatnią walką „Phenoma” w oktagonie było starcie z Lyoto Machidą na UFC 224: Nunes vs. Pennington w maju zeszłego roku. Belfort przegrał tamto starcie przez nokaut po uderzeniu front kickiem w drugiej rundzie. Po tej walce Brazylijczyk zapowiadał zakończenie sportowej kariery, ale trochę wodził fanów za nos odwlekając oficjalne ogłoszenie tej decyzji.

Teraz okazuje się, że możemy być świadkami wielkiej walki dwóch weteranów różnych sportów walki!

Zainteresowani?