MMA PLUFCVanZant, Walker…. Kilka walk oficjalnie dodanych do UFC Brasilia

VanZant, Walker…. Kilka walk oficjalnie dodanych do UFC Brasilia

Foto: UFC

Do rozpiski gali UFC on ESPN+ 28, która 14 marca odbędzie się w Brasilii dodano kilka ciekawie zapowiadających się pojedynków. Kogo zobaczymy za kilka miesięcy w brazylijskiej stolicy?

Amanda Ribas (8-1) przed własną publicznością podejmie niezwykle popularną Paige VanZant (8-4). Ribas jak dotąd wygrała w UFC dwie walki zadając m.in. pierwszą porażkę w karierze gwieździe brazylijskiego jiu jitsu Mackenzie Dern. Amerykanka z kolei walczy w UFC od 2014 roku i wygrała 5 z 8 walk w oktagonie. Po dwóch porażkach wróciła ona na zwycięską ścież poddając Rachael Ostovich. Marcowa walka będzie dla niej ostatnią w kontrakcie z UFC.

Po pierwszej porażce w oktagonie wraca też Johnny Walker (17-4). Brazylijczyk został ostatnio szybko znokautowany przez Coreya Andersona. Teraz spróbuje swoich sił z Nikitą Krylovem (26-7). Ukrainiec rosyjskiego pochodzenia również  przegrał swoją ostatnią walkę. Były rywal Błachowicza musiał uznać wyższość Glovera Teixeiry.

Na gali w Brazylii czeka nas też starcie ważne dla dwóch zawodników kategorii średniej. Zarówno Brad Tavares (17-6) jak i Antonio Carlos Jr. (10-4, 1 N/C) zanotowali ostatnio bowiem dwie porażki. Tavares przegrał z Israelem Adesanyą i Edmen Shahbazyanem, zaś jego najbliższy rywal uległ Ianowi Heinischowi i Uriahowi Hallowi.

Ponadto w rozpisce gali w brazylijskiej stolicy znalazły się też inne pojedynki:

Jak wynika jednak z oficjalnego komunikatu UFC żadna z powyższych walk nie jest walką wieczoru planowanego wydarzenia.