MMA PLUFCValentina Shevchenko vs. Joanne Calderwood na UFC 251

Valentina Shevchenko vs. Joanne Calderwood na UFC 251

Foto: MMA.bg

Rywalką Valentiny Shevchenko (19-3) w kolejnej obronie pasa kategorii musej będzie Joanne Calderwood (14-4). Do walki ma dojść 6 czerwca na gali UFC 251.

Ostateczna lokalizacja tego wydarzenia, lecz podobno UFC rozważa w tej kwestii Australię. Jak informuje Brett Okamoto z ESPN, obie zawodniczki zgodziły się już na pojedynek między sobą.

Shevchenko już trzykrotnie broniła mistrzowskiego tytułu w dywizji do 125 funtów. Po zdobyciu wakującego pasa w starciu z Joanną Jędrzejczyk Kirgizka pokonywała kolejno Jessicę Eye i Liz Carmouche. Ostatnia obrona miała zaś miejsce dwa tygodnie temu. Wtedy to “Bullet’ zdominowała i skończyła w trzeciej rundzie Katlyn Chookagian na gali UFC 247 w Houston.

Calderwood w kategorii muszej wygrała jak dotąd trzy z czterech pojedynków. Szkotka po zwycięstwach nad Kalindrą Farią i Ariane Lipski musiała uznać wyższość niedawnej pretendentki Katlyn Chookagian. Ostatnio jednak “JoJo” wróciła na zwycięską ścieżkę i we wrześniu ubiegłego roku na gali UFC 242 niejednogłośną decyzją sędziowską pokonała Andreę Lee.