Valentina Shevchenko przed walką z Joanną Jędrzejczyk: Będę silniejsza od niej

Valentina Shevchenko (15-3) już w najbliższą sobotę na UFC 231 w Toronto zmierzy się z Joanną Jędrzejczyk (15-2) w pierwszej w historii UFC walce kobiet o mistrzowski pas wagi muszej. Pochodząca z Kirgistanu zawodniczka jest przekonana, że po jej stronie w konfrontacji z Polką będzie siła.

Shevchenko udzieliła wywiadu Przeglądowi Sportowemu, w którym przedstawiła argumenty, które przemawiają za nią w konfrontacji z Jędrzejczyk w walce, która odbędzie się w limicie do 57 kilogramów:

„Joanna zrzucała naprawdę dużo, aby osiągnąć wymagane 52 kilogramy. A ja, aby walczyć w limicie kategorii koguciej, nie musiałam pozbywać się ani jednego kilograma, bo 61 kilo to moja naturalna masa ciała. Wydaje mi się, że Jędrzejczyk na co dzień, gdy nie szykuje się do walki, też tyle waży. Jesteśmy zatem na podobnym poziomie. Teraz było jej dużo łatwiej, bo nie musiała się męczyć. Ja również nie zrzucam wiele, to kwestia jednego porządnego treningu i będę ważyła 57 kilo. Sądzę jednak, że pozostanie różnica siły między nami.

W mojej karierze zawsze okazywałam się wystarczająco silna w każdej wadze. Zwróćcie uwagę, że nawet gdy rywalizowałam w UFC w kategorii koguciej, z dziewczynami naturalnie większymi i cięższymi ode mnie, stawiałam im czoło. Nie czułam, że ustępuję pod względem siły. A przecież do limitu 61 kilogramów nic nie zrzucałam, walczyłam o pas UFC z Amandą Nunes jak równy z równym. Myślę, że to mówi wiele o moich możliwościach.”

Cały wywiad z Valentiną Shevchenko przed UFC 231 w Toronto przygotowany przez Przegląd Sportowy do przeczytania TUTAJ.