MMA PLBoksUtytułowany Wasyl Łomaczenko reaguje po ataku Rosji na Ukrainę!

Utytułowany Wasyl Łomaczenko reaguje po ataku Rosji na Ukrainę!

Wasyl Łomaczenko (16-2, 11 KO) w mediach społecznościowych postanowił zareagować po ataku Rosji na Ukrainę. Jest to kolejny światowy pięściarz, który wspiera obywateli swojej ojczyzny.

Łomaczenko

Z ważnym apelem wystąpił mer Kijowa – Witalij Kliczko. Ukrainiec znany wszystkim jest jako były mistrz świata w boksie.

Ukraina wybrała swoją drogę i swoją przyszłość! I nie ma jej w Imperium Rosyjskim. Jest za to w cywilizowanej, demokratycznej wspólnocie krajów. Za ten wybór zapłaciliśmy wysoką cenę. I bronimy go od 8 lat, przeciwstawiając się rosyjskiej agresji. Nie boimy się i będziemy walczyć! (..) Nie ma czasu na rozmowy! Trzeba powstrzymać tę pełzającą okupację, rozlew krwi, prowokacje i kłamstwa, imperialne ambicje! Apetyty agresora wzrosną. I nie skończą się tylko na Ukrainie

Wasyl Łomaczenko wspiera rodaków!

Wasyl Łomaczenko (16-2, 11 KO) postanowił w mediach społecznościowych zareagować po wybuchu wojny na Ukrainie.

Modlitwa o pokój na świecie i oświecenie narodów ziemi. O Panie, obdarz swój lud pokojem. O Panie, daj swojego Ducha Świętego swoim sługom, aby rozgrzewał ich serca Twoją miłością i prowadził ich do wszelkiej prawdy i dobra. Panie, daj im swoją łaskę, aby w pokoju i miłości mogli Cię poznać i pokochać, i powiedzieć, jak apostołowie na Taborze: “Dobrze nam, Panie, jest być z Tobą”. Rozgrzej smutne serca ludzi, niech Cię chwalą w radości, zapominając o smutkach ziemi. Pocieszycielu dobry, proszę Cię ze łzami, pociesz smutne dusze Twego ludu. Spraw, aby wszyscy Twoi wierni poznali Twoją miłość i słodycz Twojego Ducha Świętego, aby zapomnieli o smutkach ziemi, porzucili wszelkie zło, przylgnęli do Ciebie z miłością i żyli w pokoju, pełniąc Twoją wolę na Twoją chwałę.

Wasyl to przede wszystkim dwukrotny mistrz olimpijski. 34-latek to były mistrz świata w kategorii piórkowej, super piórkowej i lekkiej w trzech federacjach. Łomaczenko karierę zawodową rozpoczął w 2013 roku.

Zobacz także:

Znani sportowcy reagują po wybuchu wojny na Ukrainie: Putin to ch*j! Widzieliście?

Ukraińscy jak i Polscy znani sportowcy reagują po sytuacji, która wydarzyła się nad ranem. Rosja postanowiła zaatakować Ukrainę. Sprawdził się najgorszy scenariusz. O poważnej sytuacji u naszych sąsiadów mówiło się już od dłuższego czasu.

Denis Załęcki zapowiada walkę: Kolejny rywal zostanie w te klatkę wgnieciony! Czekacie?

Denis Załęcki za pomocą mediów społecznościowych zapowiedział następny start. Już lada dzień poznamy szczegóły. Będzie to pojedynek kickboxerski w małych rękawicach.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis