MMA PLUFCUtykający “Kowboj” przed UFC 246. Czy zawalczy na gali?

Utykający “Kowboj” przed UFC 246. Czy zawalczy na gali?

Foto: UFC, YouTube
Foto: UFC, YouTube

Jedna z gwiazd dywizji półśredniej UFC, Donald Cerrone, zaprzeczył wszelkim spekulacjom na temat kontuzji przed walką z Conorem McGregorem na UFC 246.

W tym tygodniu UFC opublikowało odcinek UFC Embedded, który pokazywał kulejącego Cerrone. Rozmawiając z mediami przed walką, Cerrone zaprzeczył, że został ranny i wyjaśnił, dlaczego wydawało się, że kuleje w filmie. Poniżej fragment rozmowy:

“Wiedziałem, że to nastąpi. Ludzie są dobrzy. Lekko utykam, a może nadepnąłem na klocki Lego? Mam teraz dziecko. Nie, jest dobrze. Nie, wszystko w porządku. Właśnie kopnąłem podkładkę w zabawny sposób, to była drobnostka, wiesz.”

Cerrone zawsze pojawiał się w pracy, więc jego wycofanie się z walki wydaje się absolutnie nie do pomyślenia. Jeśli wierzyć “Kowbojowi”, jak najbardziej będzie gotowy na sobotnią noc. To dobre wieści dla fanów, którzy wyczekują tego pojedynku z McGregorem, w bitwie między dwiema największymi gwiazdami na liście UFC.

Wiadomo, że jeżeli mimo wszystko spekulacje w jakimś stopniu się potwierdzą, to walka będzie zdecydowanie cięższa. Już teraz bukmacherzy określają Cerrone jako dużego underdoga w walce z McGregorem, a potencjalna kontuzja w niczym mu nie pomaga. Ale, jeżeli faktycznie jest zdrowy i gprzygotowany, jak twierdzi, to walka wieczoru UFC 246 będzie naprawdę wspaniała.

Cerrone zawalczy z McGregorem w main evencie gali UFC 246, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 stycznia, w T-Mobile Arena w Las Vegas. Walka jest zakontraktowana na pięć rund i będzie rozgrywana w limicie wagi półśredniej.