MMA PLGROMDAUtworzono zbiórkę dla “Zadymy” po GROMDZIE. Trener Vasyla: To nawet nie jest śmieszne tylko żałosne

Utworzono zbiórkę dla “Zadymy” po GROMDZIE. Trener Vasyla: To nawet nie jest śmieszne tylko żałosne

Na minionej gali GROMDA 6 kibice walk na gołe pięści oglądali finał turnieju, w którym zmierzyli się Tomasz “Zadyma” Gromadzki i Vasyl Halych. Stawką tego pojedynku było 100 tysięcy złotych w gotówce.

Po krwawym boju określanym przez wielu za najlepszą walkę w historii starć na gołe pięści w Polsce, pojedynek ten wygrał Vasyl Halych, który został kolejnym zwycięzcą całego turnieju GROMDA.

TAK OPISYWALIŚMY NAJWAŻNIEJSZĄ WALKĘ GALI GROMDA 6

Utworzono zbiórkę dla “Zadymy” po GROMDZIE. Trener Vasyla: To nawet nie jest śmieszne tylko żałosne

Teraz, po gali GROMDA 6 w sieci powstała zbiórka mająca na celu wsparcie dla “Zadymy” po walce z Vasylem Halychem. Zbiórkę założyła Fundacja Wspierania Kultury i Sportu SILESIA, która promuje ją w mediach społecznościowych:

🥊18 wrzesień to właśnie dzisiaj miała odbyć się czwarta edycja gali Silesianmma 4.Jednak z przyczyn od nas…

Posted by Silesianmma on Sunday, September 19, 2021

Kwestia zbiórki okazała się kontrowersyjna w środowisku sportów walki. Jednym z krytyków takiego wsparcia finansowego jest trener Vasyla Halycha – Łukasz Zaborowski, który swój pogląd na sprawę przedstawił na Twitterze:

“Powstała zbiórka dla Tomka Gromadzkiego która on sam promuje. Zbiórka ma na celu zebranie 120 tys bo mu się należy za walkę. To nawet nie jest śmieszne tylko żałosne. Wielki wojownik niech lepiej odda to co tam ktoś wpłaci dla naprawdę potrzebujących.”

A Wy jak uważacie – czy zbiórki pieniędzy dla zawodników po walkach są moralnie akceptowalne?

Zobacz także:

Szybkie zwycięstwo popularnego ”Góry”! Mariusz Pudzianowski komentuje! [WIDEO] Teraz walka z Polakiem?

Na debiut zawodowy w boksie Hafþóra Júlíusa Björnssona jeszcze poczekamy. Ogromny ”Góra” wystąpił w walce wieczoru sobotniej gali Core Sports Fight Night 3 w Dubaju. Jego starcie z Devonem Larrattem jest kolejnym amatorskim starciem. Islandczyk ma za sobą już trzy pokazowe walki – wszystkie odnotowane w tym roku.

Potworna kontuzja zawodnika UFC! Walczył z nią do samego końca! Widzieliście?

Devin Clark (12-6) nie będzie dobrze wspominał walki w Las Vegas. Amerykanin w sobotę w tak zwanym co-main evencie UFC Vegas 37 zmierzył się z Ionem Cutelabą (16-6-1). Sama przegrana nie będzie największym problemem, a potworna kontuzja, o której mówił trenerom w przerwie.