MMA PLBoksUsiądźcie, jeśli stoicie! Jose Aldo ma walczyć w boksie z… Floydem Mayweatherem Juniorem!

Usiądźcie, jeśli stoicie! Jose Aldo ma walczyć w boksie z… Floydem Mayweatherem Juniorem!

To bardzo zaskakująca wiadomość! Otóż, były mistrz wagi piórkowej UFC Jose Aldo ma walczyć w boksie z samym Floydem Mayweatherem Juniorem! O starciu tym w rozmowie z portalem MMAfighting.com poinformował sam Brazylijczyk.

Jose Aldo ma walczyć w boksie z... Floydem Mayweatherem Juniorem

Aldo to dzisiaj emerytowany zawodnik MMA. “Scarface” zakończył swoją przygodę z UFC we wrześniu 2022 roku, kiedy to po porażce z Merabem Dvalishvilim na UFC 278 ogłosił zakończenie kariery w MMA.

A karierę miał przepiękną. Wg wielu głosów kibiców, Aldo to najlepszy zawodnik w historii wagi piórkowej. W UFC swego czasu miał nawet serię osiemnastu zwycięstw z rzędu i aż siedem obron mistrzowskiego pasa.

Jose Aldo ma walczyć w boksie z… Floydem Mayweatherem Juniorem!

Po zakończeniu swojej kariery w MMA, Jose Aldo zdecydował się na przygodę z pięściarstwem. W miniony weekend nawet zadebiutował w walce w bokserskim ringu. Na gali w Rio de Janeiro pewnie wypunktował Emmanuela Zambrano w stosunku 60-54, 59-55 i 60-54.

Drugi pojedynek Aldo ma stoczyć w kwietniu tego roku na gali Gambered Boxing 4. Tam ma zmierzyć się z innym byłym zawodnikiem UFC Jeremym Stephensem, szerzej znanym jako “who the fuck is that guy”.

Ale to nie wszystko. Jose Aldo potwierdził właśnie, że ma już prawie dopiętą walkę z legendarnym Floydem Mayweatherem Juniorem. Starcie z uznawanym za najlepszego pięściarza w historii Amerykaninem ma odbyć się w drugiej połowie tego roku:

“Jego strona już się zgodziła na tę walkę, moja też. Teraz czekamy aż promotorzy sfinalizują umowę. To może być walka pokazowa dla Floyda Mayweathera, ale dla mnie taka nie będzie. Uderzenia w twarz będą takie same jak zwykle. On o tym wie.”

Zobacz także:

Islam Makhachev oszukiwał przed walką z Volkanovskim na UFC 284? Padają poważne oskarżenia!

Czy Islam Makhachev oszukiwał przed walką z Alexandrem Volkanovskim na UFC 284? W sieci pojawiły się bardzo poważne oskarżenia w stronę Rosjanina.

Tomasz Narkun były mistrz KSW zapowiada: Wrócę na szczyt!

Były treningi w Stanach Zjednoczonych w American Top Team, a teraz były mistrz KSW pojawia się na macie Ankosu Poznań. Tomasz Narkun w mediach społecznościowych udostępnił nagranie z treningu. ”Żyrafa” zapowiada powrót na szczyt!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis