MMA PLUFCUSADA docenia “czystych” zawodników UFC

USADA docenia “czystych” zawodników UFC

Program antydopingowy USADA w UFC trwa już niemal trzy lata. Wdrożono go w czerwcu 2015 roku i wskutek działania programu zawieszonych zostało wielu zawodników stosujących zabronione substancje. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze podejrzenie o doping jest równoznaczne z winą zawodnika o czym świadczą choćby niedawne przykłady Josha Barnetta (35-8) czy Juniora dos Santosa (18-5).

Teraz USADA postanowiła docenić zawodników, którzy przeszli najwięcej testów bez wpadki dopingowej. Każdy z zawodników, który przeszedł co najmniej 25 takich testów otrzymał pamiątkową koszulką taką jak prezentuje niżej Rafael dos Anjos (28-9).

Brazylijczyk zawalczy na gali UFC 225 w Chicago, gdzie zmierzy się z Colbym Covingtonem (13-1) w starciu o pas tymczasowy.

“Jestem w UFC od 10 lat. Przez 37 walk i całe moje życie byłem kompletnie czysty. Mieć “czysty” rekord to dobre dla mojego dziedzictwa. Jedyne czego nie pokazują testy krwi to ciężka praca. Chcę rywalizować w czysty sposób, aby być w porządku wobec ludzi. Myślę, że to w porządku wobec wszystkich walczyć bez dopingu.”

W sumie takie koszulki otrzymało 19 zawodników. W nawiasie liczba przebytych testów bez wpadki dopingowej (stan na 1 maja 2018 r.).

Holly Holm (35)
Cris Cyborg (33)
Eddie Alvarez (32)
Vitor Belfort (32)
Daniel Cormier (30)
Rafael dos Anjos (30)
Stipe Miocic (28)
Robbie Lawler (27)
T.J. Dillashaw (27)
Conor McGregor (27)
Edson Barboza (27)
Dominick Cruz (27)
Fabricio Werdum (27)
Frankie Edgar (27)
Tecia Torres (26)
Stephen Thomson (25)
Tyron Woodley (25)
Dustin Poirier (25)
Johny Hendricks (25)

Oprócz pamiątkowych koszulek zawodnicy ci będą również promowani na niedawno uruchomionym profilu programu USADA w UFC na Twitterze (@USADA_UFC).