MMA PLRIZIN FFUkłon w stronę PRIDE. Sumo kontra prowrestling na RIZIN.24

Ukłon w stronę PRIDE. Sumo kontra prowrestling na RIZIN.24

RIZIN Fighting Federation ogłosiło trzy kolejne zestawienia na galę RIZIN.24, która będzie miała miejsce 27 września w Saitamie. W najciekawszej parze mamy starcie dwóch debiutantów, ale o barwnej przeszłości. Były sumita Takanofuji zmierzy się z nowodzelandzkim prowrestlerem Jamesem Raideenem.

ROZPISKA GALI RIZIN.24

Walki z udziałem prowrestlerów i byłych sumitów to rzecz, która przez lata stała się znakiem rozpoznawczym dużego japońskiego MMA. Organizatorzy postanowili trochę nawiązać do złotych czasów. Samo RIZIN miało pod swoimi skrzydłami wcześniej Kendo Kashina, Kazushiego Sakurabę, Baruto, czy Osunaarashiego.

Takanofuji ma zaledwie 23 lata, ale przez szereg incydentów był zmuszony zakończyć swoją karierę sumo. Zajścia te dotyczyły głównie fizycznych ataków na tzw. tsukebito, czyli osobistych asystentów, towarzyszących zawodnikom podczas występów. W lipcu Kamiyama (prawdziwe nazwisko) zapowiedział, że chce rozpocząć karierę w MMA i walczyć w RIZIN. Dlatego też zgubił 50 kg i udało mu się uzyskać upragniony kontrakt z największą japońską organizacją.

Jego przeciwnikiem będzie także debiutujący w MMA Dylan James. Znany pod pseudonimem James Raideen prowrestler pojawiał się w takich organizacjach jak IMPACT (TNA), AJPW, czy ZERO1. Miał też problemy z powodu “czynu zbliżonego do porwania”, czyli wylotu do Nowej Zelandii w towarzystwie nieletniej Japonki, bez zgody jej rodziców. Z kolei z powodu “wulgarnego języka i złego zachowania” odwołany został jego “pojedynek” na jednej z gal ZERO1 z Akebono.

W innych ogłoszonych walkach zobaczymy kickbokserów. W Saitamie zawalczy wielokrotny pretendent do tytułu stadionu Rajadamnern i brat Ruia, znanego z walki z Tenshinem Nasukawą – Mutsuki Ebata. Zmierzy się on z numerem 1 rankingu RISE w wadze 55 kg Rastą.

W ostatnim zestawieniu zmierzą się fajter Shoot Boxingu Yuki Kitagawa z mającym na koncie występy w K-1, RISE czy DEEP KICK Taishi Hiratsuka.

Japoński rząd niedawno zluzował obostrzenia dotyczące niektórych imprez masowych, zdejmując limit publiczności do 5000. Niestety nie załapały się do tego grona m.in. koncerty rockowe czy gale sportów walki. Dostępne bilety zostały już wyprzedane.

To jeszcze nie koniec ogłoszeń. Cała rozpiska powinna zostać sfinalizowana w przyszłym tygodniu.

Zobacz także:

Kiedy walka Ortegi z “Koreańskim Zombie”?

Do walki czołowych zawodników kategorii piórkowej miało dojść jeszcze w ubiegłym roku. Teraz dodatkowo po aferze ze spoliczkowaniem gwiazdy K-popu atmosfera przed walką będzie jeszcze bardziej gorąca.

Michał Kita obraził Bedorfa i Grabowskiego po KSW 54, Bedorf odpowiedział!

Zawodnik wagi ciężkiej Michał Kita po swojej wygranej na gali KSW 54 obraził Karola Bedorfa i Damiana Grabowskiego. “Masakra” dąży do rewanżowych starć z oboma zawodnikami. W przeszłości przegrywał zarówno z Bedorfem, jak i z Grabowskim.

Co stało się na UFC 248?

Brian Ortega uderzył tłumacza “Korean Zombie”. To gwiazda K-Popu i koreański raper.