MMA PLNajnowszeBoksUK Anti-Doping ukarało czteroletnim zawieszeniem boksera, który nie żyje od trzech miesięcy

UK Anti-Doping ukarało czteroletnim zawieszeniem boksera, który nie żyje od trzech miesięcy

Moises Calleros został zawieszony na cztery lata za obecność kokainy w jego organizmie. Problem w tym, że meksykański pięściarz nie żyje blisko od trzech miesięcy.

zmarły bokser ukarany
Foto: Mark Robinson

W poniedziałek Brytyjska Agencja Antydopingowa (UKAD) poinformowała, że Calleros uzyskał pozytywny wynik testu antydopingowego. Kontrola dotyczyła zeszłorocznej walki z Galalem Yafaiem, którą Meksykanin przegrał już w czwartej rundzie.

UKAD postanowiło ukarać zawodnika czteroletnim zawieszeniem. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Moises Calleros zmarł w marcu tego roku. Martwego mężczyznę znaleziono w jego posiadłości w Ciudad Juarez. Wstępny raport wskazywał na zawał serca.

Na szczęście Brytyjska Agencja Antydopingowa szybko zrozumiała swój błąd, usunęła informację o ukaraniu 34-latka i wydała krótkie oświadczenie W internecie nic jednak nie ginie, dlatego później możecie zobaczyć ten dość niezręczny wpis.

ZOBACZ TAKŻE: Nitrozyniak obraził Pudziana! Gwiazda KSW reaguje: Mogę ci użyczyć nogi od krzesła

Moises Calleros był typowym journeymanem. Nie wyróżniał się niczym szczególnym, ale stanowił solidne wyzwanie dla swoich rywali. Zdarzyło mu się nawet walczyć o mistrzostwo świata (przegrał na kartach punktowych).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis