MMA PLUFCUFC zwalnia za nielegalne ciosy! Roman Bogatov poza amerykańskim gigantem!

UFC zwalnia za nielegalne ciosy! Roman Bogatov poza amerykańskim gigantem!

Foto: Twitter
Foto: Twitter

UFC zwalnia za nielegalne ciosy! Przykładem tego typu pożegnania się z największą organizacją MMA na świecie jest Rosjanin Roman Bogatov, który niedawno debiutował w oktagonie amerykańskiego giganta.

Jego walka z Leonardo Santosem okazała się ostatnią w karierze. Rosjaninowi podziękowano bowiem za współpracę. Co było przyczyną tak szybkiego zwolnienia?

UFC zwalnia za nielegalne ciosy! Roman Bogatov poza amerykańskim gigantem!

Bogatov to były mistrz wagi lekkiej M-1 Global. Kontrakt z UFC podpisał w listopadzie zeszłego roku. Zadebiutował na gali UFC 251 w Abu Dhabi, gdzie mierzył się z Brazylijczykiem Leonardo Santosem.

Debiutujący w oktagonie Bogatov przegrał tamto starcie przez decyzję sędziów, ale w trakcie walki doszło do kilku poważnych fauli. Rosjanin uderzał poniżej pasa oraz wyprowadził nielegalne kolano. Po wielu upomnieniach sędzia klatkowy tamtej walki Marc Goddard odjął mu dwa punkty na kartach sędziowskich. Ostatecznie Bogatov przegrał z Santosem w stosunku 29:26.

Po tych faulach, UFC zdecydowało się nie kontynuować współpracy z Rosjaninem, który swoją przygodę z największą organizacją MMA na świecie kończy z jedną walką na koncie.

Bogatov to drugi, obok Raya Borga zawodnik, który ostatnio pożegnał się z kontraktem z UFC.

Zobacz także:

FEN zainteresowane Saidovem! Paweł Jóźwiak ma propozycję dla Czeczena?

FEN zainteresowane Aslambekiem Saidovem! Po wypłynięciu informacji o braku zobowiązań kontraktowych u Czeczena, swoją propozycję przedstawił prezes drugiej największej organizacji MMA w Polsce!

Piotr Strus ostro o FAME MMA! Zgadzacie się z tą opinią?

Kontrowersyjny wpis zawodnika UFC po przegranej na Piotr Strus już w następnym tygodniu wyjdzie do klatki ACA. Reprezentant WCA Fight Team postanowił w mocnych słowach wypowiedzieć się o FAME MMA.

Czy Aslambek Saidov chce trylogii z Borysem Mańkowskim?

Aslambek Saidov (23-6) aktualnie jest wolnym zawodnikiem i już niebawem mamy poznać jego nowego pracodawcę. 36-latek już nie pierwszy raz wspomina, że chętnie wróci do organizacji KSW. Reprezentant Arrachionu Olsztyn jest otwarty na trzeci pojedynek i tym samym zakończenie rywalizacji z Borysem Mańkowskim (21-8-1).