MMA PLUFCUFC zorganizuje galę w Kazachstanie! Amerykanie liczą na rywala Bartosza Fabińskiego

UFC zorganizuje galę w Kazachstanie! Amerykanie liczą na rywala Bartosza Fabińskiego

UFC w ciągu ostatnich dziesięciu lat odwiedziło już prawie każdy zakątek globu i znacznie rozwinęło swoją międzynarodową markę. Kolejnym etapem tego rozwoju ma być zorganizowanie gali w Kazachstanie.

Wg informacji portalu MMAfighting.com, UFC planuje zorganizować galę w Kazachstanie 13 czerwca. Będzie to wydarzenie z cyklu UFC on ESPN+.

Gala ma odbyć się na 30-tysięcznej gali Astana Arena w stolicy Kazachstanu.

UFC zatem będzie mocno liczyło na udane wejście do UFC byłego mistrza M-1 Global Shavkata Rakhmonova (12-0), który w debiucie w oktagonie zmierzy się z Polakiem – Bartoszem Fabińskim (14-3) na gali UFC Londyn, która odbędzie się 21 marca. Rakhmanov to jedyny Kazach mający obecnie kontrakt z UFC.

Shavkat Rakhmonov w 2019 roku zdobył a następnie obronił pas mistrzowski prestiżowej organizacji M-1 Global. Od 2018 roku organizacja ta ściśle współpracuje z UFC i mistrzowie ze wschodu mogą dość swobodnie przechodzić do amerykańskiego giganta. W mistrzowskich walkach Kazach pokonywał przed czasem Daniila Prikazę i Tiago Varejão. 25-latek ma jak dotąd nieskazitelny rekord. Na dodatek Rakhamonov wszystkie swoje pojedynki kończył przed czasem – 7 nokautów i 5 poddań.