MMA PLUFCUFC Waszyngton: Yadong Song i Cody Stamann kończą walkę remisem

UFC Waszyngton: Yadong Song i Cody Stamann kończą walkę remisem

Foto: UFC

Yadong Song (15-4-1, 1 N/C) i Cody Stamann (18-2-1) zremisowali na UFC on ESPN 7 w Waszyngtonie.

Wzajemne szachowanie z obu stron oglądaliśmy na początku walki. Song pokazywał  dobrą szybkość, obrotówką zahaczył głowę rywala. Stamann zdołał co prawda obalić Chińczyka. Jednak Song złapał gilotynę. Młody zawodnik zapomniał się w ataku i trafił przeciwnika kolanem na głowę w parterze. Za to sędzia odjął mu punkt. Pojedynek wznowiono w stójce. Zawodnicy wymieniali ciosy, gdzie Song potrafił pracować ciosem prostym. W końcówce rundy Stamann uczepił się jednak jego nogi i ostatecznie sprowadził na matę.

Song mocno zaczął drugą rundę trafiając kilkukrotnie. Stamann spróbował obalenia, lecz nie potrafił skontrolować przeciwnika. Song miał przewagę w stójce. Choć Stamann zainicjował klincz to Chińczyk potrafił odwrócić pozycję. Później to jednak Amerykanin zaliczył skuteczne obalenie. Oglądaliśmy ładną “kulankę” w parterze, która ostatecznie zakończyła się pozytywnie dla Songa, czyli powrotem do stójki. Stamann raz jeszcze przewrócił jednak rywala. Song znalazł się na plecach, lecz przetoczył Amerykanina. Chiński zawodnik zakończył rundę z góry.

Na początku trzeciej rundy Song spychał  rywala pod siatkę. Później to jednak Stamann raz jeszcze go obalił. Amerykanin pracował nad jak najlepszą pozycją.  Obchodził on Chińczyka i od czasu do czasu zadawał ciosy, przede wszystkim z półgardy. Amerykanin  bardzo długo kontrolował swojego przeciwnika. W ostatniej minucie uzyskał dosiad a następnie zajął plecy Songa. Stamann bił kolejne ciosy, na głowę Chińczyka spadały też mocne łokcie.

Sędziowie musieli decydować Jeden sędzia dał zwycięstwo Stamannowi 29-27. Dwaj pozostali wskazali jednak na remis 28-28.