MMA PLUFCUFC Waszyngton: Pojedynek Mariny Rodriguez i Cynthii Calvillo zakończony większościowym remisem [WIDEO]

UFC Waszyngton: Pojedynek Mariny Rodriguez i Cynthii Calvillo zakończony większościowym remisem [WIDEO]

Foto: UFC

Marina Rodriguez (12-0-2) zremisowała z Cynthią Calvillo (8-1-1) w co-main evencie gali UFC on ESPN 7 w Waszyngtonie.

Zawodniczki toczyły walkę w stójce wymieniając ciosy. Calvillo zdołała obalić rywalkę i pracowała nad przejściem pozycji. Rodriguez jednak wstała i ruszyła na Amerykankę z kolejnymi ciosami. Kolejny atak Brazylijki zakończył się jednak klinczem na korzyść jej rywalki. Rodriguez  rozerwała jednak przy okazji kopiąc rywalkę. W tajskim klinczu wyprowadzała też kolana. W końcówce rundy Calvillo zdołała jednak przewrócić i nawet moment uzyskać dosiad.

Cynthia Calvillo była bardzo ruchliwa i krążyła wokół swojej przeciwniczki. Przez dłużśzy czas nie oglądaliśmy zbyt wielu celnych ciosów. Rodriguez z rzadka zrywała się do przodu. Brazylijka próbowała też tajskiego klinczu. Kilka razy mocno obiła kolanami korpus rywalki. W końcówce rundy trafiła też latającym kolanem rywalkę, która akurat składała się do obalenia.

Na początku trzeciej rundy Rodriguez wyprowadziła dobre niskie kopnięcia na łydkę.Później to jednak Calvillo ją obaliła. Amerykanka spuszczała kolejne łokcie na głowę przeciwniczki. Biła też w korpus. Calvillo wpięła się za plecami zaplatając trójkąt. Amerykańska zawodniczka biła kolejne ciosy. Calvillo uzyskała dosiad i dalej kontynuowała swoje ground&pound. W końcu Rodriguez zdołała jednak wstać. Brazylijka starała się mocniej zakończyć rundę, lecz to starcie z pewnością zostało zapisane na konto jej rywalki.

O wyniku decydowali sędziowie punktowi. Jeden puntkował 29-28 dla Rodriguez. Dwaj pozostali jednak po 28-28. Mamy drugi remis na gali w Waszyngtonie.