MMA PLUFCUFC Waszyngton: Jairzinho Rozenstruik przegrywał walkę, lecz znokautował Overeema tuż przed końcem! [WIDEO]

UFC Waszyngton: Jairzinho Rozenstruik przegrywał walkę, lecz znokautował Overeema tuż przed końcem! [WIDEO]

Foto: UFC

Jairzinho Rozenstruik (10-0) znokautował Alistaira Overeema (45-18, 1 N/C) w piątej rundzie walki wieczoru gali UFC on ESPN 7 w Waszyngtonie. Wcześniej Surinamczyk nie prezentował się najlepiej i jego rywal zapewne wygrałby na kartach punktowych.

Początek walki był bardzo spokojny. Rozenstruik zwykle ruszał mocno na rywali, tym razem jednak poszedł z dużym respektem. Overeem znakomicie obalił Surinamczyka. Holender atakował z półgardy, lecz dość rzadko. Rozenstruik próbował wstać, lecz skończyło się to pozycją boczną dla “Reema”. Holenderski ciężki bił łokciami na głowę i kontrolował walkę.

Po kilkudziesięciu sekundach kolejnej rundy Overeem docisnął przeciwnika do siatki. Zawodnicy siłowali się w klinczu obijając sobie wzajemnie tułowie. Przewagę w tym aspekcie miał jednak Overeem. Sędzia w końcu nakazał jednak wznowienie walki na środku. Overeem trafił mocnym obszernym ciosem. Uderzenia Rozenstruika lądowały zaś głównie na gardzie rywala.

Rozenstruik trafił parę razy ciosem prostym. Overeem obniżył pozycję i  uzyskał klincz. Tym razem dość szybko został on jednak zerwany. W stójce aktywniejszy był Overeem. Holender trafił mocnym ciosem po kombinacji. Rozenstruik bił ciosy proste, które jednak zatrzymywały się na gardzie. Z kolei Overeem znowu przymierzył mocnym lewym. “Reem” po raz kolejny uzyskał też klincz. Ładnie udało mu się też rzucić rywalem. Overeem zakończył rundę w dominującej pozycji i jeszcze kilka razy mocno trafił Surinamczyka.

Po raz pierwszy w karierze obaj zawodnicy pojawili się w czwartej rundzie. Holender miał przewagę. Później do krótkiej szarży ruszył Surinamczyk.Później jednak ponownie inicjatywa należała do Overeema. Rozenstruik raz jeszcze zerwał się, próbując atakować kopnięciem z wyskoku. Overeem dobrze się bronił i od czasu do czasu potrafił przymierzyć mocnym ciosem. W ostatnich sekundach Rozenstruik znowu ruszył, tym razem obijając korpus.

Piąta runda i pojedynek dalej wyglądał tak samo. Overeem chronił się za podwójną gardą, od czasu do czasu posyłając mocne ciosy, bądź to proste, bądź mocne sierpowe. Holender uzyskał klincz. Spróbował też obalenia, lecz walka błyskawicznie wróciła do stójki. Kolejne ciosy Surinamczyka zatrzymywały się na gardzie. Overeem miał już praktycznie wygraną walkę, kiedy w końcu Rozenstruik trafił najpierw lewą a potem prawą ręką. Sędzia przerwał walkę tuż przed jej zakończeniem. Na zegarze pozostały tylko 4 sekundy!