MMA PLUFCUFC w Dublinie zagrożone! Wszystko przez koronawirusa!

UFC w Dublinie zagrożone! Wszystko przez koronawirusa!

UFC w Dublinie jest zagrożone! Największa organizacja MMA na świecie planowała powrót do stolicy Irlandii, ale spotkała się z problemami nałożonymi przez tamtejszy rząd.

Wszystko oczywiście jest efektem rozszerzającej się pandemii koronawirusa. Śmiercionośny wirus z Chin paraliżuje całe społeczeństwo i jak na razie nie wiadomo, kiedy świat wróci do normalności.

UFC w Dublinie zagrożone

UFC z galą do Dublina ma powrócić 15 sierpnia. Impreza ma odbyć się w miejscowej gali 3Arena. Gala cały czas znajduje się w harmonogramie imprez UFC, bowiem do tej pory nie było żadnych zakazów mówiących o odwoływaniu imprez przewidzianych na ten termin.

Sytuacja jednak się zmieniła. Irlandzki rząd poinformował lokalne władze o przekazaniu informacji organizatorom zaplanowanych imprez, że do połowy września nie ma możliwości organizacji imprez masowych przekraczających liczbę 5000 uczestników.

UFC zatem albo zorganizuje imprezę przy pustych trybunach, co jest raczej nieopłacalne, albo całą galę przeniesie do UFC Apex, które ma być areną zmagań zawodników UFC.

Oświadczenie rządu

Oświadczenie rządku irlandzkiego w sprawie imprez masowych brzmi następująco:

“Władze lokalne zostały poinformowane przez rząd o konieczności przekazania informacji organizatorom na temat dalszych zabezpieczeń. Wydarzenia, w których miało wziąć udział ponad 5000 osób zostają zakazane do końca sierpnia.”

UFC nie ogłosiło jeszcze żądnych pojedynków na planowaną galę UFC w Dublinie. Pogłoski mówiły jednak o udziale byłego pretendenta do tytułu mistrzowskiego wagi półśredniej – Darrena Tilla. Anglik miał zmierzyć się z byłym mistrzem wagi średniej Robertem Whittakerem. Starcie to miało byc walką wieczoru imprezy.

Ostatnia gala UFC w Dublinie odbyła się w 2015 roku. Wówczas walką wieczoru wydarzenia był pojedynek Paddy’ego Holohana z Louisem Smolką.