MMA PLUFCUFC Sztokholm: Daniel Teymur wygrywa na punkty i funduje Sung Bing Jo pierwszą porażkę w karierze

UFC Sztokholm: Daniel Teymur wygrywa na punkty i funduje Sung Bing Jo pierwszą porażkę w karierze

Foto: https://twitter.com/UFCEurope

Daniel Teymur (7-3) i Sung Bin Jo (9-1) otworzyli dzisiejszą kartę główną gali UFC on ESPN+ 11: Gustafsson vs. Smith. Pojedynek rozegrał się na dystansie trzech rund i o werdykcie musieli zadecydować sędziowie.

Warunki fizyczne zdecydowanie były po stronie Koreańczyka. Nie przeraziło to jednak Szweda, który od początku agresywnie ruszył na swojego rywala. Ten zresztą nie pozostawał mu dłużny i chętnie wdawał się w wymiany ciosów i kopnięć.

Pod koniec drugiej rundy i na początku trzeciej tempo pojedynko trochę opadło, a zgromadzona na hali publiczność od razu nie omieszkała wyrazić swojego niezadowolenia. Obaj zawodnicy celowali w jedną akcję kończącą pojedynek. Bliżej tej był Teymur, który w połowie rundy obalił Koreańczyka i próbował skończyć w parterze. To mu się nie udało i panowie wrócili do stójki.

O werdykcie pojedynku musieli zadecydować sędziowie. Byli oni jednomyślni i ku uciesze publiczności przyznali zwycięstwo Danielowi Teymurowi – 30-27, 30-27, 29-28. Tym samym Szwed powrócił na zwycięską ścieżkę po trzech porażkach, które fundowali mu kolejno Danny Henry, Julio Arce oraz Chris Fishgold.

Ten ostatni zmierzy się dziś na tej samej gali z Makwanem Amirkhanim.

UFC on ESPN+ 11: GUSTAFSSON VS. SMITH – WYNIKI NA ŻYWO