MMA PLUFCUFC Sao Paulo: “Shogun” Rua i Paul Craig niejednogłośnie remisują [WIDEO]

UFC Sao Paulo: “Shogun” Rua i Paul Craig niejednogłośnie remisują [WIDEO]

Foto: Combate

Mauricio „Shogun” Rua (26-11-1) i Paul Craig (12-4-1) zremisowali w co-main evencie gali UFC on ESPN+ 22 w Sao Paulo.

Craig od początku walki sporo kopał. Później Szkot poszukał też parteru, lecz rywal się obronił. Zawodnicy przepychali  się pod siatką. Rua dociskał przeciwnika, a w końcu klincz zerwano. Craig złapał głowę doświadczonego rywala. Po rozerwaniu uchwytu Szkot zasypał Ruę serią ciosów, na co “Shogun” też parę razy odpowiedział. W stójce Craig wyglądał bardzo dobrze korzystając z warunków fizycznych i szybkości. Pod koniec rundy Rua trafił dwoma ciosami, lecz tym razem oponent szybko sklinczował.

W kolejnej rundzie Craig kilka razy ładnie trafił lewym prostym. Szkot położył się później do parteru. Rua bił z góry, lecz była to płaszczyzna, w której Craig czuje się znakomicie. “Bearjew” korzystał z długich kończyn do kreatywnej gry parterowej. “Shogun” z kolei  raz po raz podnosił pozycję. Od czasu do czasu na głowę Szkota spadały mocne ciosy z wysoka. W końcówce rundy Brazylijczyk położył się jeszcze na rywalu na kilkanaście sekund.

Trzecią rundę Craig również dobrze zaczął w stójce punktując raz po raz. “Bearjew” znowu zaprosił rywala do parteru kładąc się na macie. Rua znalazł się z góry i podobnie jak w poprzedniej odsłonie starał się podnosić pozycję i wpadać z ciosami. Przy okazji okopywał też nogi Szkota. Na 20 sekund przed końcem Craig w końcu wstał i ruszył do ataku. Przy okazji zainkasował kilka ciosów. Choć udało mu się jeszcze obalić to nie był już w stanie zagrozić przeciwnikowi.

Każdy z sędziów widział pojedynek inaczej. Zakończył się on niejednogłośnym remisem – 29-28, 28-29, 28-28.