MMA PLUFCUFC Sao Paulo: Ariane Lipski z pierwszym zwycięstwem w UFC! Rywalka postawiła opór

UFC Sao Paulo: Ariane Lipski z pierwszym zwycięstwem w UFC! Rywalka postawiła opór

Ariane Lipski (12-5) w końcu poznała smak zwycięstwa w klatce UFC. Podczas UFC on ESPN+ 22 była mistrzyni KSW pokonała Isabelle de Padue (5-2). Walka rozegrała się na pełnym dystansie.

Lipski świetnie rozpoczęła pojedynek, w pierwszych sekundach walki trafiając swoją rywalkę, która padła na deski. De Padua zdołała jednak obronić się przed skończeniem walki przed czasem, w trakcie rundy zbierając się i powracając do rywalizacji.

Podczas drugiej odsłony walki była mistrzyni KSW szybko sprowadziła walkę do parteru, kontrolując w ten sposób pojedynek. Starsza Brazylijka starała się wyjść z niewygodnej pozycji, toteż w pewnym momencie wystrzeliła ona nielegalnego upkicka, który zakończył się dla niej odjęciem punktu. Później starcie powróciło do poprzedniego stanu rzeczy. Lipski długo miała kontrolę, a w końcówce rundy De Paduna bezskutecznie spróbowała poddać swoją rywalkę.

Trzecia runda była z obu stron totalną szamotaniną w parterze. Na początku to de Padua miała przewagę, choć jej rywalka starała się znaleźc sposób na poddanie przeciwniczki. Później zawodniczki zamieniły się stronami. “Violent Queen” nie pozwoliła sobie na stratę pozycji do samego końca odsłony. Po walce wszyscy sędziowie orzekli wygraną Lipski, która mogła cieszyć się pierwszym zwycięstwem w UFC.