MMA PLUFCUFC przeznaczy ogromną kasę na pomoc walczącym z pożarami Hawajom

UFC przeznaczy ogromną kasę na pomoc walczącym z pożarami Hawajom

To już oficjalna decyzja największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie. Jak to ogłosił na swoim Instagramie Dana White, UFC przeznaczy ogromną kasę na pomoc walczącym z pożarami Hawajom.

UFC przeznaczy ogromną kasę na pomoc walczącym z pożarami Hawajom

Wielki żywioł zbiera swoje krwawe żniwa. Wyspa należąca do Stanów Zjednoczonych zmaga się obecnie z największą w swojej historii plagą pożarów.

UFC dołącza do wsparcia regiony zmagającego się z ogromnym dramatem.

UFC przeznaczy ogromną kasę na pomoc walczącym z pożarami Hawajom

Hawaje najbardziej ucierpiały po zeszłotygodniowych pożarach, po których ucierpiała między innymi historyczna miejscowość Lahaina, która była pierwszą stolicą Hawajów. Miasto to doszczętnie spłonęło.

W pożarach, które nawiedziły Hawaje zginęło około 100 ludzi.

UFC natomiast łączy się z przeżywającymi ogromną tragedię Hawajczykami i przeznacza 1 milion dolarów na pomoc humanitarną oraz uruchamia sprzedaż specjalnie dedykowanej serii koszulek, gdzie zysk z ich sprzedaży przeznaczy także na pomoc dla tego regionu:

“To coś okropnego widzieć pożary szalejące w Maui, powodujące dewastację tego pięknego miejsca i tragedię niesamowitych ludzi, dla których było one domem. Moje serce jest z wami w tej chwili, z wszystkimi, którzy ponieśli wielką stratę. Chcę, abyście wiedzieli, że nie jesteście sami. Mieszkańcy Hawajów pokazują duch wojownika jak nikt inny, a my w tym czasie jesteśmy z Wami.” – mówi Dana White w wideo opublikowanym na Instagramie.

UFC co prawda, nigdy nie zorganizowało gali w UFC, ale w swojej historii ma wiele ważnych nazwisk pochodzących z Hawajów. Najbardziej popularnym jest członek Galerii Sław UFC – BJ Penn. Innym Hawajczykiem walczącym w oktagonie jest były mistrz wagi piórkowej Max Holloway czy weteran wagi średniej Brad Tavares.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis