MMA PLGamrotUFC: Poznajcie i zobaczcie w akcji najbliższego przeciwnika Mateusza Gamrota!

UFC: Poznajcie i zobaczcie w akcji najbliższego przeciwnika Mateusza Gamrota!

Już siedemnastego października Mateusz Gamrot (17-0) spełni swój cel/marzenie! ”Gamer” na Fight Island zadebiutuje w największej organizacji na świecie. Polak ostatecznie zmierzy się z Guramem Kutateladze (11-2).

Były podwójny mistrz KSW wstępnie miał podjąć wyzwanie w postaci Magomeda Mustafaeva (14-4), który wypadł z rozpiski. Przypomnijmy, że dla Gamrota będzie to już trzeci start w tym roku. Przy każdym z nich – nie ma dużego odstępu czasu.

Gruzin swój ostatni pojedynek przegrał w Polsce!

Guram Kutateladze (11-2) wchodzi na zastępstwo i zmierzy się z niepokonanym Mateuszem Gamrotem (17-0).

Gruzin w MMA debiutował w 2010 roku. Do ostatniej przegranej Gurama doszło w Polsce. 28-latek podczas Fight Exclusive Night 6 we Wrocławiu przegrał szybko, bo po minucie i 15 sekundach w starciu z Pawłem Kiełkiem. Olsztynian wygrał efektownym poddaniem (balacha na kolano). Tą walkę zobaczycie tutaj!

Od tego czasu 28-latek zaliczył osiem zwycięstw z rzędu – w tym pięć zakończył przed czasem. Guram mieszka i trenuje w Szwecji, a jego sparingpartnerem jest Khamzat Chimaev (9-0), o którym ostatnio głośno w UFC.

Gruzin znaczące triumfy odnosił w IRFA oraz Superior Challenge, które są największymi organizacjami na terenie Szwecji. Ponadto Kutateladze zaliczył dwa ważne zwycięstwa w Brave CF, z której w ostatnim czasie paru zawodników przeszło do największej ligi na świecie. Guram jednogłośną decyzją sędziów pokonał Ericka da Silve, a w 44 sekundy zdemolował Felipe Silve. Wspomniany Brazylijczyk ma za sobą epizod w UFC.

Zobacz także:

Jan Błachowicz o Cormierze! Dobra riposta?

Jan Błachowicz odpowiada na kolejne słowa Cormeira. Amerykanin przesadza w ostatnim czasie..

Bonus BGC poznał rywala! Będą luje?

Już niebawem trzecia edycja PunchDown. W walce wieczoru Bonus BGC, a jego przeciwnikiem będzie..