MMA PLUFCUFC on ESPN+ 85: Jack Della Maddalena pokonał Kevina Hollanda po niejednogłośnej decyzji

UFC on ESPN+ 85: Jack Della Maddalena pokonał Kevina Hollanda po niejednogłośnej decyzji

Jack Della Maddalena (16-2) pokonał Kevina Hollanda (25-10, 1 N/C) niejednogłośną decyzją w co-main evencie gali UFC on ESPN+ 85 w Las Vegas.

UFC on ESPN+ 85 Jack Della Maddalena

Zawodnicy zaczęli rywalizację od walki w dość długim dystansie. Oglądaliśmy sporo lowkicków i prostych z obu stron. Od czasu do czasu ta odległość była skracana. Zarówno Holland jak i Della Maddalena ruszali z seriami ciosów. Amerykanin znakomicie czuł się walcząc też z kontry. Australijczyk sporo jednak trafiał.

W drugiej rundzie Holland starał się korzystać ze świetnych warunków fizycznych dystansując rywala kopnięciami. Della Maddalena świetnie jednak skracał dystans. Niepokonany od 7 lat zawodnik sporo trafiał w krótkich szarżach. “Trailblazer’ wiele z tych ciosów przyjmował na odchyleniu. W końcówce rundy Amerykanin spróbował jeszcze po raz pierwszy w tej walce obalić, ale bez powodzenia. Potem dobrze przechwycił jedno z kopnięć i odpowiedział ciosami.

Jako pierwszy w trzeciej rundzie mocniej trafił Della Maddalena. Holland z kolei odpowiadał sporą ilością lowkicków, ciosów prostych, efektownie trafił też łokciem. Walka była bardzo bliska i żaden z zawodników ni zyskiwał zdecydowanej przewagi. Della Maddalena zajął środek oktagonu. Dodatkowo zaakcentował jeszcze końcówkę wzmacniając tempo w ostatnich sekundach.

O wyniku walki musieli zdecydować sędziowie. Pierwszy z sędziów dał 29-28 dla Hollanda, dwaj pozostali jednak 29-28 dla Australijczyka. Jack Della Maddalena wygrał w ten sposób szóstą walkę w organizacji UFC. Przedłużył też swoją serię zwycięstw do 16.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis