MMA PLUFCUFC on ESPN+ 78: Tatiana Suarez wraca po niemal 4 latach przerwy i efektownie poddaje Montanę de la Rosę [WIDEO]

UFC on ESPN+ 78: Tatiana Suarez wraca po niemal 4 latach przerwy i efektownie poddaje Montanę de la Rosę [WIDEO]

Tatiana Suarez (9-0) poddała Montanę de la Rosę (12-8-1) w pojedynku podczas gali UFC on ESPN+ 78.

UFC on ESPN+ 78 Tatiana Suarez

Już po kilkunastu sekundach zawodniczki zwarły się w klinczu. Suarez docisnęła rywalkę do siatki. Dwukrotna medalistka mistrzostw świata w zapasach ostatecznie sprowadziła przeciwniczkę do parteru. Potem po dłuższym czasie znalazła się też za jej plecami, ale tylko na moment. De la Rosa wciąż była jednak przyparta do siatki. Tam Suarez pracowała również kolanami.

Na początku rundy drugiej de la Rosa zaskoczyła kopnięciem przeciwniczkę. Suarez dość szybko poszła jednak w klincz. Potem efektownym rzutem sprowadziła też walkę do parteru. Tam zajęła pozycję boczną. Mimo wszystko de la Rosa wróciła do stójki. Wkrótce jednak wpadła w gilotynę rywalki. Suarez ciągnęła tę technikę tak długo aż w końcu rywalka odklepała a sędzia w końcu przerwał pojedynek.

Suarez powróciła do oktagonu po niemal czterech latach przerwy. Po raz ostatni walczyła w czerwcu 2019 roku, gdy pokonała Ninę Nunes. Wśród pokonanych przez nią zawodniczek była także niedawna mistrzyni wagi słomkowej Carla Esparza czy też Alexa Grasso, która już za tydzień zawalczy o pas wagi muszej.

Sama Tatiana Suarez tym razem zawalczyła w kategorii muszej. W wywiadzie po walce zapowiedziała jednak powrót do wagi muszej.

Zobacz także:

Gala KSW Colosseum 2 bez freaków poza jednym wyjątkiem? Lewandowski zabiera głos!

Już trzeciego czerwca odbędzie się hitowa gala KSW Colosseum 2 na PGE Narodowym. Martin Lewandowski w rozmowie z portalem InTheCage.pl został zapytany czy orgnizacja przewiduje na te wydarzenia starcia freak fightowe. Jeden z właścicieli KSW zapewnił, że nie będą korzystać z takich zawodników poza jednym możliwym wyjątkiem.

Wielki turniej OKTAGON MMA z milionem euro w puli. Zawalczy w nim Polak!

Czeska organizacja OKTAGON MMA przygotowała coś specjalnego. 16-osobowy turniej z pulą w wysokości miliona dolarów. Już 4 marca odbędzie się pierwsza runda. Wśród uczestników znalazł się też reprezentant Polski.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis