Zarabiaj na konopiach
 
 
MMA PLUFCUFC on ESPN+ 73: Waldo Cortes-Acosta wciąż niepokonany. Nie skończył jednak twardego Shermana

UFC on ESPN+ 73: Waldo Cortes-Acosta wciąż niepokonany. Nie skończył jednak twardego Shermana

Waldo Cortes-Acosta (9-0) pokonał Chase’a Shermana (16-11) jednogłośną decyzją w co-main evencie gali UFC on ESPN+ 73 w Las Vegas.

UFC on ESPN+ 73 Waldo Cortes-Acosta

Od początku pojedynku obaj zawodnicy częstowali się wzajemnie ciosami prostymi. Były też niskie kopnięcia. Szczególnie imponował nimi Sherman przestawiając rywala. Kilkukrotnie Cortes-Acosta przyspieszał tempo, ale przeciwnik dobrze unikał uderzeń. Dominikańczyk próbował przechwycenia nogi, jednak nie doprowadziło to do obalenia. Później Sherman zdołał docisnąć rywala do siatki. Amerykanin przyjął kika ciosów w końcówce rundy, ale tuż przed syreną zaliczył skuteczne obalenie.

Cortes_Acosta zaczął mocno drugą rundę. Kilka potężnymi ciosami zdecydowanie naruszył przeciwnika. “Salsa Boy” obszernymi cepami przebijał się przez defensywę oponenta. Sherman udowadniał jak twardą ma szczękę. “Vanilla” Gorilla” od czasu do czasu wyprowadzał lowkicki. Miał jednak spory kryzys. Cortes-Acosta bił dalej. Niepokonany zawodnik demolował rywala, a ten jakimś cudem cały czas trzymał się na nogach.

Sherman wciąż pozostawał w pojedynku. Były mistrz walk na gołe pięści BKFC wchodził w wymiany z rywalem. Ciosy Dominikańczyka były jednak zdecydowanie mocniejsze. Po jednym z nich Sherman wyraźnie się zachwiał, ale walczył dalej. “Vanilla Gorilla” przyjmował naprawdę dużo na głowę, sam zadawał znacznie mniej ciosów.

Sędziowie byli jednogłośni. Jeden punktował 30-27, dwaj pozostali w stosunku 29-28. Wszyscy oczywiście na korzyść Cortesa-Acosty, który wciąż pozostaje niepokonany i wygrał swoją drugą walkę w UFC.

Zobacz także:

Znamy przyczyny śmierci Rafała Moksa

To jest bardzo przykra wiadomość dla fanów Rafała Moksa (11-8). Dziś pojawiły się o śmierci popularnego ”Kulturysty”. Dziennikarz Daniel Trzepacz na twitterze zamieścił wpis, w którym przedstawiono przyczynę śmierci weterana KSW.

Paweł Pawlak nad Mamedem Khalidovem! Zmiany w oficjalnym rankingu po KSW 76! Widzieliście?

Federacja KSW zaktualizowała swoje oficjalne rankingi po minionej gali KSW 76, która w miniony weekend odbyła się w Grodzisku Mazowieckim. Z jednej z najważniejszych zmian dowiadujemy się tego, że Paweł Pawlak znalazł się nad legendarnym Mamedem Khalidovem.

Lil Masti mistrzyni FAME MMA kończy karierę! Znamy powód! Co wy na to?

Aniela Bogusz niewątpliwie najlepsza freak fighterka w mieszanych sztukach walki poinformowała w mediach społecznościowych o zakończeniu kariery. Popularna ”Lil Masti” w ostatnim pojedynku została królową freak fightów. Nie wiemy jednak co w tym momencie z pasem FAME MMA. Niewykluczone, że o trofeum ponownie powalczy Marta Linkiewicz, a kto będzie jej przeciwniczką? Tu pojawia się wiele pytań.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis