MMA PLUFCUFC on ESPN+ 68: Cory Sandhagen pokonał Songa Yadonga. Lekarz nie dopuścił Chińczyka do piątej rundy

UFC on ESPN+ 68: Cory Sandhagen pokonał Songa Yadonga. Lekarz nie dopuścił Chińczyka do piątej rundy

Cory Sandhagen (15-4) pokonał Songa Yadonga (19-7-1, 1 N/C) w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 68. Pojedynek przed piątą rundą przerwał lekarz.

UFC on ESPN+ 68 Cory Sandhagen

Od początku Sandhagen zajął miejsce w środku oktagonu często zmieniając przy tym pozycję. “The Sandman” na pewien czas zepchnął rywala na siatkę. Popisywał się również efektownymi akcjami w stójce, ale tu Yadong mocno mu odpowiedział. Chińczyk dobrze też zareagował na próbę sprowadzenia. Znalazł się nawet za plecami przeciwnika. Zawodnicy wrócili na nogi. Sandhagen kuł lewym prostym korzystając z przewagi zasięgu, często stosował też middle kicki.

Yadong imponował szybkością i siłą ciosu. “Kung Fu Kid” dał się obalić, ale nie został skontrolowany w parterze. Później Sandhagen zdołał jednak na dłużej przytrzymać go w klinczu pod siatką. Na twarzy Chińczyka pojawiło się rozcięcie, które powstało po uderzeniu łokciem.

Sandhagen starał się korzystać ze znakomitych warunków fizycznych. Z dystansu punktował rywala również kopnięciami. Yadong był jednak nieustępliwy i wciąż szedł do przodu. Amerykanin walczył rozsądnie. Przez pewien czas miał dominującą pozycję w klinczu a potem ponownie wrócił do walki w pełnym dystansie. Pod koniec rundy popisał się jeszcze hakiem na wątrobę i latającym kolanem.

Przyzwyczajony do “mistrzowskiego” dystansu walki Sandhagen kontynuował dobrą postawę. Yadong wykorzystał jednak podcięcie do sprowadzenia do parteru. Dość szybko “The Sandman” zdołał wrócić jednakże na nogi. Potem na minutę przed końcem udało mu się również samemu sprowadzić. Będąc z góry starał się powiększyć rozcięcie oponenta.

W przerwie między rundami po raz kolejny do oktagonu wkroczył lekarz i tym razem nie dopuścił Chińczyka do dalszej rywalizacji.

Zobacz także:

Michael Chandler twierdzi, że zawalczy z wygranym walki Oliveira vs Makhachev. Mateusz Gamrot reaguje! Widzieliście?

Popularny amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki Michael Chandler ciągle celuje w pas mistrzowski organizacji UFC. Mało tego, Amerykanin twierdzi, że jest następny w kolejce do walki o tytuł!

Artur Sowiński chętnie stoczy dwie walki jednego wieczoru! Murański przyjmie wyzwanie?

Artur Sowiński (22-14) w mediach społecznościowych przyznał, że chętnie jednego wieczoru stoczy dwa pojedynki. Popularny ”Kornik” miał na myśli starcie z Mateuszem Murańskim. Czy zawodnik FAME MMA przyjmie wyzwanie?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis