MMA PLUFCUFC on ESPN+ 64: Michel Perreira lepszy od Santiago Ponzinibbio. Intensywne brazylijsko-argentyńskie starcie [WIDEO]

UFC on ESPN+ 64: Michel Perreira lepszy od Santiago Ponzinibbio. Intensywne brazylijsko-argentyńskie starcie [WIDEO]

Michel Pereira (28-11, 2 N/C) pokonał Santiago Ponzinibbio (28-6) niejednogłośną decyzją w co-main evencie gali UFC on ESPN+ 64 w Las Vegas.

UFC on ESPN+ 64 Michel Perreira

Ponzinibbio szybko zajął miejsce w środku oktagonu. Dość szybko trafił też rywala palcem w oko. Argentyńczyk gonił za rywalem. Perreira umiejętnie doskakiwał jednak z ciosami. Brazylijczyk walczył z kontrataku, ale był znacznie celniejszy od rywala. Na minutę przed końcem rundy mocno trafił prawą ręką. Perreira nie zapomniał też o kopnięciach. Uderzenia Ponzinibbio zaś głównie przeszywały powietrze bądź zatrzymywały się na gardzie.

Perreira znakomicie pracował kopnięciami, dokładał też kolejne ciosy. “Demolidor” czuł się komfortowo walcząc na tzw. wstecznym raz po raz dosięgając rywala. Ponzinibbio długo skupiał się przede wszystkim na kopnięciach. W drugiej połowie drugiej rundy zaliczył też dobry fragment trafiając parę razy. W końcówce Perreira co prawda odgryzł się, ale Argentyńczyk zdołał go obalić.

Na początku trzeciej rundy Perreira dosięgnął przeciwnika wysokim kopnięciem. Potem dołożył też kilka ciosów. Ponzinibbio nie pozostał mu dłużny i również odpowiedział celnymi akcjami. “Argentyński Sztylet” prezentował się lepiej w aspekcie kondycyjnym. Wyprowadzał sporo ciosów i kopnięć. Ponzinibbio trafił kilka razy naprawdę mocno, ale Perreira nie pozostał mu dłużny. Znakomita końcówka pojedynku pełna wymian mocnych ciosów.

Decyzja sędziów była niejednogłośna. Pierwszy z sędziów punktował 29-28 dla Ponzinibbio. Dwaj kolejni jednak odpowiednio 30-27 i 29-28 dla Perreiry. I to właśnie Brazylijczyk został zwycięzcą pojedynku. Było to już jego piąte zwycięstwo z rzędu, które powinno zapewnić mu awans do rankingu kategorii półśredniej.

Zobacz także:

Marek Jakimowicz poddał rywala gilotyną w stójce na gali ARES FC 6 [WIDEO]A

W Paryżu odbyła się gala ARES FC 6. Kolejne zwycięstwo do swojego zawodowego dorobku dołożył Marek Jakimowicz (5-0).

KSW po raz pierwszy w Toruniu! Artur Szpilka zadebiutuje na KSW 71

Już 18 czerwca organizacja KSW po raz pierwszy w historii zawita do Torunia. Gala KSW 71 odbędzie się w Arenie Toruń, a w trakcie wydarzenia dojdzie do jednego z najbardziej wyczekiwanych debiutów w ostatnich miesiącach w polskim świecie MMA. Do okrągłej klatki wejdzie gwiazda bokserskich ringów, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej WBC, Artur Szpilka (0-0).

Mateusz Kubiszyn chętny na pojedynek z Parke: Bardzo sportowa walka, top sportowy! Chcielibyście zobaczyć takie starcie?

Mateusz Kubiszyn przygotowuje się do debiutu w mieszanych sztukach walki. ”Don Diego” podczas High League 3 w Ergo Arenie ma do rozwiązania konflikt z Denisem Załęckim. Do ich wyczekiwanego zestawienia dojdzie już czwartego czerwca. Kubiszyn zapewnia, że w niedalekiej przyszłości jest chętny na starcie z Normanem Parke. Oczywiście nie w formule MMA.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis