MMA PLBez kategoriiUFC on ESPN+ 64: Ketlen Vieira pokonała Holly Holm kontrowersyjną, niejednogłośną decyzją

UFC on ESPN+ 64: Ketlen Vieira pokonała Holly Holm kontrowersyjną, niejednogłośną decyzją

Ketlen Vieira (13-2) pokonała Holly Holm (14-6) niejednogłośną decyzją walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 64 w Las Vegas.

UFC on ESPN+ 64 Ketlen Vieira

Pojedynek rozpoczął się od wymiany niskich kopnięć. Zawodniczki stały dość daleko od siebie. Vieira zdecydowała się na klincz, ale rywalka obróciła ją pod siatką. Amerykanka przeważała siłowo w zwarciu dociskając oponentkę.

Początek drugiej rundy to przede wszystkim niskie kopnięcia, zwłaszcza w wykonaniu Holm. Vieira zaskoczyła ją jednak efektownym rzutem i obaliła. “Fenomeno” starała się skontrolować rywalkę, ale była mistrzyni przemieściła się pod siatkę. Przy jej pomocy wstała a potem rozerwała klincz. “Preacher’s Daughter” dość niespodziewanie zeszła do nóg rywalki i próbowała obalać. Vieira złapała gilotynę a potem duszenie zza pleców w stójce. Zwłaszcza druga technika wydawała się dość ciasno zapięta, ale mimo wszystko Amerykanka zdołała się wyswobodzić. Holm zakończyła rundę w dominującej pozycji w klinczu pod siatką.

Vieira dobrze zaczęła rundę trzecią kilkoma ciosami. Holm postanowiła odwołać się do klinczu. Była pięściarka wolała toczyć pojedynek pod siatką. W stójce Amerykanka dobrze kopała, ale ponownie zdecydowała się na docisk przeciwniczki.

Brazylijka przeważała w aspekcie bokserskim nad byłą mistrzynią świata w tej właśnie dyscyplinie. Holm skupiała się przede wszystkim na bocznych kopnięciach. Wpadała też co prawda z obszernymi ciosami, ale akcje te były dość chaotyczne. Jedno z bocznych kopnięć Amerykanki okazało się na tyle zaskakujące, że Vieira wylądowała na deskach. “Fenomeno” najczęściej jednak karciła rywalkę odpowiadając ciosami na jej kopnięcia.

Vieira naruszyła rywalkę na początku piątej rundy high kickiem. Potem Brazylijka dołożyła też kilka dobrych ciosów. Holm starała się zaś przenieść walkę do klinczu. Zepchnęła rywalkę na siatkę, ale tym razem nie utrzymała jej tam długo. “Preacher’s Daughter” popisała się jednak kilkoma efektownymi frontalnymi kopnięciami. Po raz kolejny była mistrzyni zepchnęła też swoją rywalkę na siatkę. Potem zrobiła to ponownie. Holm w dominującej pozycji w klinczu zakończyła pojedynek.

Decyzja sędziów okazała się dość zaskakująca. Jeden z sędziów punktował co prawda 48-47 dla Holm, jednak dwaj pozostali 48-47 dla Vieiry. Brazylijka została ogłoszoną zwyciężczynią pojedynku.

Zobacz także:

Marek Jakimowicz poddał rywala gilotyną w stójce na gali ARES FC 6 [WIDEO]A

W Paryżu odbyła się gala ARES FC 6. Kolejne zwycięstwo do swojego zawodowego dorobku dołożył Marek Jakimowicz (5-0).

KSW po raz pierwszy w Toruniu! Artur Szpilka zadebiutuje na KSW 71

Już 18 czerwca organizacja KSW po raz pierwszy w historii zawita do Torunia. Gala KSW 71 odbędzie się w Arenie Toruń, a w trakcie wydarzenia dojdzie do jednego z najbardziej wyczekiwanych debiutów w ostatnich miesiącach w polskim świecie MMA. Do okrągłej klatki wejdzie gwiazda bokserskich ringów, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej WBC, Artur Szpilka (0-0).

Mateusz Kubiszyn chętny na pojedynek z Parke: Bardzo sportowa walka, top sportowy! Chcielibyście zobaczyć takie starcie?

Mateusz Kubiszyn przygotowuje się do debiutu w mieszanych sztukach walki. ”Don Diego” podczas High League 3 w Ergo Arenie ma do rozwiązania konflikt z Denisem Załęckim. Do ich wyczekiwanego zestawienia dojdzie już czwartego czerwca. Kubiszyn zapewnia, że w niedalekiej przyszłości jest chętny na starcie z Normanem Parke. Oczywiście nie w formule MMA.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis