MMA PLUFCUFC on ESPN+ 58: Metodyczny Sean Strickland lewym prostym utorował sobie drogę do zwycięstwa [WIDEO]

UFC on ESPN+ 58: Metodyczny Sean Strickland lewym prostym utorował sobie drogę do zwycięstwa [WIDEO]

Sean Strickland (25-3) pokonał Jacka Hermanssona (22-7) w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 58 w Las Vegas. Przewaga Amerykanina była zdecydowana, choć ostatecznie decyzja sędziowska była niejednogłośna.

UFC on ESPN+ 58 Sean Strickland

Strickland punktował przeciwnika lewym prostym, podczas gdy Hermansson dość często okpywał jego nogę. Szwed po nieco ponad minucie poszedł w klincz i przyparł rywala do siatki. Próbował obalenia za jedną nogę a potem zapiął klamrę. Strickland zdołał się jednak obronić. Zawodnicy wrócili do obrazu walki z początku – bokserskiej pracy Amerykanina i okopywania wykrocznej nogi przez mieszkającego w Norwegii Szweda.

Hermansson oprócz niskich kopnięć atakował również korpus rywala. “The Joker” był przy tym bardziej ruchliwy od swojego przeciwnika. Próbował też obalenia, ale próba została zneutralizowana. Strickand z czasem lepiej przyjmował lowkicki podnosząc nogę. Amerykanin nie zaprzestał też pracy lewym prostym. Na sam koniec rundy “Tarzan” trafił rywala na tyle mocno (choć przez gardę), że ten stracił równowagę.

Strickland czuł się swobodnie w oktagonie konsekwentnie realizując swój gameplan. Świetnie poukładany pod względem pięściarskim zawodnik rozbijał swojego przeciwnika kolejnymi ciosami prostymi. Większość ciosów kierowana była w głowę, ale od czasu do czasu Strickland zmieniał płaszczyznę celując w tułów.

Hermansson musiał podejmować ryzyko. Wchodził z obszernymi ciosami. Na początku czwartej rundy ruszył też do przodu próbując klinczu. I tym razem Amerykanin się jednak wybronił. Dalej Strickland wrócił do swojej najbardziej skutecznej broni – lewego prostego.

Co prawda Hermansson szedł do przodu i próbował atakować to wciąż bardzo dużo przyjmował. Strickland zaś walczył rozsądnie choć w samej końcówce sprowokował jeszcze przeciwnika do mocnej wymiany.

Przewaga Stricklanda nie ulegała wątpliwościom. Dwóch sędziów punktowało 49-46 dla Stricklanda. Jeden niespodziewanie dał zaś 48-47 dla Hermanssona co nie zmieniło jednak wskazania ostatecznego zwycięzcy.

Zobacz także:

UFC on ESPN+ 58 – wyniki

Kolejna gala UFC w Las Vegas, tym razem z walką wieczoru Hermansson vs. Strickland. Wyniki tego wydarzenia.

Damian Janikowski chętny na starcie z Soldiciem: Wiemy, że jest do trafienia! Co wy na to?

Od kilku tygodni trwają zawzięte rozmowy, kto powinien być następnym rywalem Roberto Soldicia? Niespodziewanie swoją kandydaturę do walki z podwójnym mistrzem zgłosił… Damian Janikowski.

Mamed Khalidov prezentuje formę! Legenda KSW dalej może sprawić niespodziankę! Widzieliście?

Są następne nagrania! Mamed Khalidov (35-8-2) w mediach społecznościowych opublikował fragmenty z treningów. Reprezentant Arrachionu Olsztyn szybko wrócił do treningów po ostatniej bolesnej przegranej z Roberto Soldiciem (20-3).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis