MMA PLNajnowszeUFCUFC on ESPN+ 56: Sean Brady wciąż niepokonany. Pokonał Chiesę i zapewnił sobie awans do TOP 10 rankingu

Sean Brady (15-0) pokonał Michaela Chiesę (17-6) jednogłośną decyzją w co-main evencie gali UFC on ESPN+ 56 w Las Vegas.

UFC on ESPN+ 56 Sean Brady

Już po kilkudziesięciu sekundach Chiesa trafił rywala palcem w oko co spowodowało krótką przerwę. Brady znakomicie poruszał się na nogach i doskakiwał z kolejnymi ciosami. Ponownie jednak przeciwnik w akcji obronnej trafił go palcem w oko. Później Brady ładnie wyniósł rywala i obalił. Chiesa dość szybko zdołał się jednak podnieść. Niepokonany zawodnik ponownie sprowadził walkę do parteru. Potem zaszedł też za plecy “Mavericka”. Na minutę przed końcem rundy zawodnicy wrócili na środek klatki. Chiesa trafił dobrze długim lewym prostym.

W drugiej rundzie Chiesa dobrze punktował przeciwnika utrzymując walkę w korzystnym dla siebie dystansie. Pozwalało mu to na wykorzystanie dobrego zasięgu. W połowie rundy Brady docisnął go jednak do siatki. “Maverick” na moment go odwrócił, ale po chwili do lepszej pozycji wrócił Brady. Niepokonany dotąd zawodnik raz jeszcze znalazł się za plecami oponenta. Pozostał tam już do końca rundy.

Minęło zaledwie pół minuty i pojedynek znalazł się w klinczu w rundzie trzeciej. Zawodnicy wrócili na środek. Tu Chiesa naruszył rywala kolejnymi mocnymi ciosami. Brady pozbierał się jednak i ponownie zaprzęgał do gry swoje zapasy. Obalił przeciwnika i ponownie zaszedł za jego plecy. Chiesa wyswobodził się dopiero w ostatniej minucie. “Maverick zaatakował mocno, także kolanem. Potem obalił przeciwnika i zasypywał go gradem ciosów. Było już jednak za późno i zabrakło mu czasu.

Wszyscy sędziowie punktowali walkę identycznie – 29-28 dla Brady’ego. Przed pojedynkiem niepokonany zawodnik zajmował w rankingu wagi półśredniej 14. miejsce, podczas gdy jego przeciwnik szóste. Dzisiejsze zwycięstwo zapewni mu więc znaczny awans.

Na kolejnej gali UFC w Las Vegas w walce wieczoru zmierzą się Ketlen Vieira i Miesha Tate. Na gali wystąpią tez m.in. Michael Chiesa, Rani Yahya czy Adrian Yanez.

Łukasz Kopera przegrywa w Mińsku na ACA 132. “The Hulk” broni pasa w wadze ciężkiej [WIDEO]

W piątek w Mińsku odbyła się gala ACA 132, na której to walczył Polak – Łukasz Kopera. Jego występ nie poszedł jednak po myśli.