MMA PLUFCUFC on ESPN+ 56: Rozbita Miesha Tate przegrywa z Ketlen Vieirą w walce wieczoru [WIDEO]

UFC on ESPN+ 56: Rozbita Miesha Tate przegrywa z Ketlen Vieirą w walce wieczoru [WIDEO]

Miesha Tate (19-8) przegrała z Ketlen Vieirą (12-2) na pełnym dystansie w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 56 w Las Vegas.

UFC on ESPN+ 56 Miesha Tate

Na początku pojedynku Vieira trafiał częściej, korzystając m.in z ciosów prostych. Tempo nie było jednak zbyt wysokie. Tate miał momenty zrywów, gdy skracała dystans i ruszała na rywalkę z serią ciosów. Vieira w końcówce złapała przeciwniczkę za nogę. Pojedynek przeniósł się do parteru, choć Brazylijka nie była w stanie ułożyć rywalki na macie.

Druga runda zaczęła się intensywnie. Tate trafiła mocnym prostym, ale po chwili sama również przyjęła podobny cios. Brazylijka korzystała ze świetnego zasięgu i trafiała dość często. Potem jednak była mistrzyni nieco się uaktywniła wyprowadzając sporo uderzeń. Tate starała się walczyć sprytnie. Obniżała pozycję i szukała okazji po skrócenie dystansu.

Tate wywierała presję i wyprowadzała sporo lowkicków. Vieira starała się ją jednak stopować ciosami prostymi. Była mistrzyni przypadkowo trafiła rywalkę palcem w oko. Po wznowieniu “Cupcake” nadal szła do przodu. Amerykanka była aktywna, choć sama również przyjmowała w kontrze. Na minutę przed końcem rundy Tate złapała rywalkę pod siatką. Próbowała nawet obalenia, ale tym razem bez powodzenia. Dalej jednak naciskała i w końcówce kilkoma kolanami w klinczu potwierdziła swoją przewagę.

Runda czwarta zaczęła się od mocnych wymian. Tate napierała, ale ciosy “Fenomeno” były naprawdę mocne. Tate zdołał przewrócić rywalkę. Ta szybko się podniosła. Pod siatką dalej była jednak kontrolowana przez byłą mistrzynię kategorii koguciej UFC. Zawodniczki wróciły na środek i znowu wdały się w wymiany. Mocne ciosy Brazylijki odbiły się zaczerwieniem na twarzy Mieshy Tate.

Walka doszło do ostatniej, piątej rundy. Zawodniczki dalej twardo rywalizowały w stójce. “Fenomeno” mocno trafiła rywalkę. Potem ponownie. Na twarzy byłej mistrzyni pojawiło się sporo krwi. Vieira dobrze punktowała rywalkę ciosami prostymi. Tate w końcówce ponownie wywierała presję, ale wydaje się, że rundę tę należało zapisać na konto Brazylijkę.

48-47, 48-47, 49-46 – sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo zawodniczce z Brazylii.

Zobacz także:

UFC on ESPN+ 56 – wyniki

Na kolejnej gali UFC w Las Vegas w walce wieczoru zmierzą się Ketlen Vieira i Miesha Tate. Na gali wystąpią tez m.in. Michael Chiesa, Rani Yahya czy Adrian Yanez.

Łukasz Kopera przegrywa w Mińsku na ACA 132. “The Hulk” broni pasa w wadze ciężkiej [WIDEO]

W piątek w Mińsku odbyła się gala ACA 132, na której to walczył Polak – Łukasz Kopera. Jego występ nie poszedł jednak po myśli.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis