MMA PLUFCUFC on ESPN+ 53: Norma Dumont pewnie wypunktowała Aspen Ladd w walce wieczoru [WIDEO]

UFC on ESPN+ 53: Norma Dumont pewnie wypunktowała Aspen Ladd w walce wieczoru [WIDEO]

Norma Dumont (7-1) pokonała Aspen Ladd (9-2) jednogłośną decyzją w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 53.

Dumont rozpoczęła pojedynek o pracy lewym prostym. Ladd krążyła wokół niej drobiąc małymi kroczkami. Rzadko odpowiadała na proste w wykonaniu rywalki. Pod koniec rundy Ladd co prawda odgryzła się lewym prostym, ale było to zdecydowanie za mało.

Dumont dalej kłuła lewym prostym. Na twarzy jej rywalki pojawiło się już spore zaczerwienienie. Ladd w połowie drugiej rundy w końcu wpadła w nią i docisnęła do siatki. Brazylijka jednak wyswobodziła się po kilkudziesięciu sekundach.. Dumont wciąż przebijała się prostymi. “The Immortal” tym uderzenie kontrolowała pojedynek.

Ladd nieco uaktywniła się na początku rundy trzeciej. Amerykanka podjęła nieudaną próbę przeniesienia walki do parteru. Dumont była lepsza w stójce, więc Ladd próbowała innej płaszczyzny. Ponownie w połowie rundy dociskała w klinczu. I tym razem Dumont zdołała się jednakże uwolnić. “The Immortal” wracała do swojej gry i trafiania długimi ciosami. Była też w stanie zapobiegać próbom obaleń ze strony rywalki.

Amerykańska zawodniczka w przerwie usłyszała kilka gorzkich słów od swojego narożnika. Wyraźnie przegrywała na kartach punktowych i musiała zaatakować. Ladd szybko docisnęła przeciwniczkę do siatki. Dumont ponownie jednak się wybroniła. Po ponownej próbie klinczu Dumont znakomicie skontrowała i to ona obaliła. Brazylijka znalazła się na górze. Dumont szukała drogi do przejścia pozycji. Znakomity sweep z wykorzystaniem motylej gardy sprawił jednak, że Ladd znalazła się na górze. Kilka dobrych ciosów i łokci w jej wykonaniu.

Walka dotrwała do ostatniej, piątej rundy. Ladd zainicjowała klincz. Pod siatką atakowała łokciami i krótkimi ciosami. Czas jednak grał na korzyść Normy Dumont. Ladd atakowała też kolanami. Ostatnia runda zdedyowanie została zapisana na konto Amerykanki, ale prze czasem skończyć się nie udało.

O wyniku walki wieczoru musieli decydować sędziowie punktowi. Nie mieli oni wątpliwości co do wskazania zwyciężczyni. 49-46, 49-46, 48-47 – wszyscy punktowali walkę na korzyść Normy Dumont.

Zobacz także:

ONE Championship: First Strike. Co za kopnięcie! Superbon mistrzem po piekielnym nokaucie na Petrosyanie [WIDEO]

W Singapurze odbyła się gala ONE Championship: First Strike. Tym razem azjatycki gigant zorganizował wydarzenie oparte na walkach kickbokserskich. Poznaliśmy też pierwszego mistrza kategorii piórkowej. Stało się to w sposób naprawdę spektakularny i brutalny!

Daniel Cormier o agresji Jona Jonesa wobec swojej rodziny: To smutne, gdy dziecko prosi obcych o pomoc

Daniel Cormier i Jon Jones to bohaterowie jednego z największych beefów w historii organizacji UFC, a teraz, emerytowany już “DC” kontynuujący pracę jako komentator i analityk postanowił przedstawić swój komentarz na temat agresji Jona Jonesa wobec swojej rodziny.