MMA PLUFCUFC on ESPN+ 52: Marina Rodriguez dominowała w stójce i pokonała Mackenzie Dern [WIDEO]

UFC on ESPN+ 52: Marina Rodriguez dominowała w stójce i pokonała Mackenzie Dern [WIDEO]

Marina Rodriguez (15-1-2) pokonała Mackenzie Dern (11-2) jednogłośną decyzją w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 52 w Las Vegas.

Zawodniczki zaczęły spokojnie, starały się wyczuć dystans i wyprowadzały niskie kopnięcia. Dern od czasu do czasu ruszała do przodu atakując obszernymi ciosami. W pewnym momencie Amerykanka przyparła rywalkę do siatki. Nie udało się jej jednak doprowadzić do obalenia. Końcówka pierwszej rundy należała do Rodriguez, która trafiła kilkoma ciosami czy też high kickiem.

Dern w drugiej rundzie ponownie mocno wypadała z ciosami. W końcu udało jej się zaciągnąć przeciwniczkę do parteru. Tu była mistrzyni świata ADCC czuła się jak ryba w wodzie. Rodriguez z dołu próbowała zapiać dusznie, ale poddać taką specjalistkę nie było łatwo. Dern wykluczyła rękę rywalki a potem powoli szukała drogi do wpięcia za plecami. Ostatecznie uzyskała zaś dosiad. Z tej pozycji mocno obijała Brazylijkę.

Rodriguez dobrze zaczęła w stójce na początku rundy trzeciej. Udało jej się dochodzić z kolejnymi ciosami. Była też w stanie trafiać kopnięciami na tułów. Dern zaś zdecydowanie miała problem ze skróceniem dystansu. Dopiero na pół minuty przed końcem udało jej się złapać rywalkę w klinczu. Przy próbie obalenia przyjęła on jednak sporo ciosów od przeciwniczki.

Wciąż na nogach lepiej wyglądała Rodriguez. Brazylijka kontrolowała sytuację w okatgonie. Znakomicie trafiała w krótkich kombinacjach, często obijała korpus przeciwniczki. Dern w swoich akcjach była zaś nieskuteczna często przestrzeliwując ciosy. Rodriguez zdołała nawet przewrócić rywalkę w końcówce rundy. W parterze Dern zdolała odwrócić pozycję, ale miała zbyt mało czasu, by zrobić więcej.

Walka doszła do ostatniej, piątej rundy. Rodriguez wciąż była skuteczniejsza w stójce. Raz po raz jej pięści dochodził do twarzy wyżej sklasyfikowanej oponentki. Dern na minutę przed końcem pojedynku złapała klincz. Rodriguez wybroniła się jednak i podkreśliła swoją przewagę mocną końcówką, w której kilkukrotnie trafiła kolanem.

Wszyscy sędziowie punktowali pojedynek identycznie – 49-46 dla Mariny Rodriguez.

Zobacz także:

Fury vs. Wilder 3 – wyniki

W walce wieczoru po raz trzeci spotkają się Tyson Fury i Deontay Wilder. Zawalczą oni o posiadany przez Anglika pas WBC. Na gali w Las Vegas jedyną porażkę w karierze spróbuje pomścić też Adam Kownacki.

UFC on ESPN+ 52 – wyniki

Kolejna gala UFC w dogodnych godzinach dla europejskiego widza. Tym razem w walce wieczoru zmierzą Mackenzie Dern i Marina Rodriguez.

Mateusz Gamrot zapowiada kolejną walkę w UFC: Jest grubo

Mateusz Gamrot (19-1, 1 N/C) być może wkrótce ponownie pojawi się w oktagonie UFC. Polski zawodnik zamieścił bowiem sugerujący to wpis w swoich mediach społecznościowych.