MMA PLUFCUFC on ESPN+ 50: Ariane Lipski się przełamała! Pewne zwycięstwo nad debiutantką w UFC [WIDEO]

UFC on ESPN+ 50: Ariane Lipski się przełamała! Pewne zwycięstwo nad debiutantką w UFC [WIDEO]

Ariane Lipski (14-7) pokonała Mandy Böhm (7-1, 1 N/C) jednogłośną decyzją podczas gali UFC on ESPN+ 50 w Las Vegas.

Na początku walki oglądaliśmy sporo kopnięć z obu stron. Lipski wyprowadzała ciosy. Böhm spróbowała obalenia, ale Brazylijka dobrze skontrowała. Lipski raz jeszcze obroniła próbę sprowadzenia i znalazła się na górze. Niemka zdołała ją jednak zrzucić po pewnym czasie. Znakomite kopnięcie i ciosy w wykonaniu “Królowej Przemocy”. Böhm sklinczowała jednak. Pod siatką Lipski była w stanie ją jednak obrócić. Tam popracowała też kolanami. Końcówka rundy to powrót do rywalizacji na środku klatki.

W stójce wciąż przeważała Lipski. Böhm pracowała jednak ciosami prostymi. Niemka wyprowadziła też dobre wysokie kopnięcie. W tajskim klinczu Lipski za to zaatakowała kolanami. W końcówce rundy była mistrzyni KSW usadziła przeciwniczka ciosem na macie. Ruszyła za nią do parteru, ale nie miała wystarczająco dużo czasu, by to wykorzystać.

Lipski trafiła ładnym kopnięciem na nos rywalki, gdy ta schyliła się po obalenie na początku rundy trzeciej. Brazylijka wciąż sporo biła na korpus. Böhm wyglądała na mocno zmęczoną. “Monster” przyjmowała sporo ciosów, choć oczywiście też odpowiadała. Lipski po raz kolejny w tej walce trafiła mocnym ciosem, po którym przeciwniczka straciła równowagę. “Królowa Przemocy” znowu zajęła dominującą pozycje w parterze. Pozwoliła jednak wstać debiutującej w UFC zawodniczce. Po chwili ponownie dobrze wybroniła próbę obalenia. Kilkadziesiąte sekund pozycji z góry dla brazylijskiej zawodniczki o polskich korzeniach. Końcówka walki to zaś trochę brudnego boksu w klinczu.

Wszyscy sędziowie punktowali walkę 30-27 dla Brazylijki. Po dwóch porażkach Lipski odniosła więc w końcu zwycięstwo.

Zobacz także:

GROMDA 6: Vasyl Halych pokonał Zadymę i zgarnął 100 tysięcy złotych. Długa i mordercza walka! Oglądaliście?

Vasyl Halych pokonał Tomasza “Zadymę” Gromadzkiegow wielkim finale drugiego turnieju GROMDA. Zwycięzca zgarnął czek na 100 tysięcy złotych.

Szlachet kontra Mięśniak na MMA VIP? Ochroniarze mieli dostać propozycje!

Trzecia edycja MMA VIP zbliża się dużymi krokami. Jak się okazuje Marcin Najman oraz Dariusz Kosowski mają wiele ciekawych pomysłów na freakowe zestawienia. Niewykluczone, że już niebawem zobaczymy dwóch ochroniarzy w klatce.