MMA PLUFCUFC on ESPN+ 46: Jack Hermansson pokonał Edmena Shahbazyana całkowicie dominując w końcówce [WIDEO]

UFC on ESPN+ 46: Jack Hermansson pokonał Edmena Shahbazyana całkowicie dominując w końcówce [WIDEO]

Jack Hermansson (22-6) pokonał Edmena Shahbazyana (11-2) jednogłośną decyzją w pojedynku rozpoczynającym kartę główną gali UFC on ESPN+ 46.

Początek walki był dość spokojny. Obaj zawodnicy bali się podjąć większe ryzyko. Shahbazyan dobrze punktował ciosami prostymi. Amerykanin zaczął trafiać w kombinacjach. Hermansson w związku z tym nastawił się na przenoszenie walki do parteru, lecz bez powodzenia.

Na początku drugiej rundy Hermansson docisnął rywala do siatki. Po kilkudziesięciu sekundach “Joker” zaliczył też skuteczne obalenie. Shahbazyan zdołał jednak wstać. Szwed dociskał jednak wciąż to siatki. Amerykanin próbował złapać duszenie, lecz ostatecznie nie powiodło się to i wylądował na plecach. Po dłuższym czasie kontroli ze strony Hermanssona wydawało się, że zajmie on plecy, lecz ostatecznie sytuacja się odwróciła. Shahbazyan znalazł się na górze i pod koniec rundy zadawał ciosy w parterze.

Po niespełna minucie trzeciej rundy Hermansson zdołał obalić rywala. “Golden Boy” ponownie znalazł się na plecach. Hermansson mocno obijał rywala krótkimi ciosami, w tym w szczególności łokciami. Momentami “Joker’ wzmacniał tempo spuszczając mocne łokcie i ciosy młotkowe. Swed podkreślił swoją dominację niezwykle intensywnym ground&pound.

Wszyscy sędziowie punktowali pojedynek tak samo – 29-27 dla Hermanssona. Oznacza to, że zdominowana przez Szweda trzecia runda w ich oczach punktowana była w stosunku 10-8. Szwed wraca na zwycięską ścieżkę po porażce z aktualnym pretendentem kategorii średniej – Marvinem Vettorim.