MMA PLUFCUFC on ESPN+ 46: Carla Esparza rozbiła Xiaonan Yan. Urządziła Chince krwawą jatkę! [WIDEO]

UFC on ESPN+ 46: Carla Esparza rozbiła Xiaonan Yan. Urządziła Chince krwawą jatkę! [WIDEO]

Carla Esparza (18-6) pokonała Xiaonan Yan (13-2, 1 N/C) przez techniczny nokaut w drugiej rundzie w co-main evencie gali UFC on ESPN+ 46 w Las Vegas.

UFC on ESPN+ 46 Carla Esparza

Esparza błyskawicznie zanurkowała i obaliła Chinkę. Yan próbowała wstać, ale “Cookie Monster” po chwili ponownie ją przewróciła i tym razem dłużej ustabilizowała. Esparza kontrolowała rywalkę z pozycji bocznej. Biła krótkie ciosy, które co prawda nie były mocne, ale zaznaczały jej aktywność. W końcówce rundy Amerykanka wzmocniła tempo i mocnymi łokciami rozcięła czoło oponentki.

Yan na początku drugiej rundy wyprowadziła kopnięcie. Próbowała też ciosów. Po kilkudziesięciu sekundach “Fury” ponownie znalazła się jednak na macie. Esparza znowu uzyskała pozycję boczną. Potem złapała krucyfiks, z którego potwornie obijała rywalkę. W oktagonie pojawiało się coraz więcej krwi. Yan była bezradna i sędzia w końcu postanowił przerwać pojedynek.

Pierwsza mistrzyni kategorii słomkowej wygrała właśnie piątą walkę z rzędu. Esparza stała się więc poważną kandydatką do walki o pas w dywizji do 115 funtów. Tym bardziej, iż gdy “Cookie Monster’ zdobywała pas w 2014 roku to pokonała właśnie aktualną czempionkę – Rose Namajunas.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis